Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans rentebesluit centraal op Damrak

Amerikaans rentebesluit centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief in de grootste economie ter wereld opnieuw onveranderd zal laten. Beleggers hopen echter dat de Fed mogelijk in juni zal beginnen met het verlagen van de leenkosten. Er zal dan ook scherp worden gelet op wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over eventuele toekomstige rentestappen. Het rentebesluit wordt na sluiting van de Europese beurzen bekendgemaakt.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. Een dag eerder won de hoofdindex al 0,8 procent. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag overwegend winsten zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger. De Japanse yen daalde verder in waarde na het rentebesluit van de Bank of Japan. De Japanse centrale bank verhoogde een dag eerder voor het eerst in zeventien jaar de rente, maar gaf geen aanwijzingen voor eventuele verdere verhogingen.

In China hield de centrale bank de belangrijke rentetarieven op eenjarige en vijfjarige leningen woensdag conform verwachting ongewijzigd. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,3 procent en de beurs in Shanghai won 0,5 procent. In Seoul steeg Samsung ruim 5 procent. Het techconcern liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten het winstaandeel van zijn divisie voor geheugenchips te willen vergroten. Ook zou het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia interesse hebben om de nieuwe generatie chips van Samsung te kopen.

Laadpalenmaker

Op het Damrak maakte IMCD een kleine overname bekend. De chemicaliëndistributeur neemt zijn branchegenoot Bretano over. Het Latijns-Amerikaanse bedrijf, met het hoofdkantoor in Costa Rica en activiteiten in Mexico, Guatemala en El Salvador, behaalde in 2023 een omzet van 48 miljoen dollar en telt 101 medewerkers.

Alfen zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport van ING. De kenners van de bank gaven de laadpalenmaker een koopadvies.

Cabka

Cabka opende de boeken. Het recyclingbedrijf zag de omzet vorig jaar dalen. Wel handhaafde Cabka de groeidoelstelling voor de periode 2021 tot en met 2026. Het margedoel voor die periode werd wel verlaagd. Ook kondigde topman Tim Litjens aan eind september te vertrekken bij het bedrijf.

De euro was 1,0868 dollar waard, tegen 1,0863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 83,13 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 87,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

13 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

14 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

15 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

16 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

18 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

20 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

21 uur geleden