Amerikaans parlement wil Trump-adviseur Bannon laten vervolgen
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig adviseur Steve Bannon van oud-president Donald Trump moet worden vervolgd voor minachting van het parlement. Een meerderheid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft dat oordeel van een commissie die de bestorming van het Capitool op 6 januari onderzoekt overgenomen.
Bannon heeft geweigerd voor de commissie te getuigen over zijn rol bij de aanval op het parlementscomplex. Uitlatingen in zijn podcast voorafgaand aan de bestorming dat de "hel gaat losbreken" weigert Bannon toe te lichten. Hij beroept zich op immuniteit die adviseurs van de president zouden hebben.
Het lagerhuis van het parlement stemde met 229 tegen 202 voor verdere actie van justitie. De maximale straf voor dit vergrijp is een jaar celstraf en tot 100.000 dollar boete.
Bannon wordt gezien als een belangrijke factor in Trumps verkiezingswinst in 2016, en heeft na diens overwinning strategieën voor Trump uitgestippeld. Vorig jaar werd hij aangeklaagd voor het misleiden van geldschieters voor een muur langs de grens met Mexico. Trump verleende Bannon begin dit jaar als een van zijn laatste daden als president gratie. Een rechter sprak hem na veel juridisch getouwtrek in mei vrij in deze fraudezaak.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
6 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
12 uur geleden