Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans parlement wil Trump-adviseur Bannon laten vervolgen

Amerikaans parlement wil Trump-adviseur Bannon laten vervolgen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig adviseur Steve Bannon van oud-president Donald Trump moet worden vervolgd voor minachting van het parlement. Een meerderheid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft dat oordeel van een commissie die de bestorming van het Capitool op 6 januari onderzoekt overgenomen.

Bannon heeft geweigerd voor de commissie te getuigen over zijn rol bij de aanval op het parlementscomplex. Uitlatingen in zijn podcast voorafgaand aan de bestorming dat de "hel gaat losbreken" weigert Bannon toe te lichten. Hij beroept zich op immuniteit die adviseurs van de president zouden hebben.

Het lagerhuis van het parlement stemde met 229 tegen 202 voor verdere actie van justitie. De maximale straf voor dit vergrijp is een jaar celstraf en tot 100.000 dollar boete.

Bannon wordt gezien als een belangrijke factor in Trumps verkiezingswinst in 2016, en heeft na diens overwinning strategieën voor Trump uitgestippeld. Vorig jaar werd hij aangeklaagd voor het misleiden van geldschieters voor een muur langs de grens met Mexico. Trump verleende Bannon begin dit jaar als een van zijn laatste daden als president gratie. Een rechter sprak hem na veel juridisch getouwtrek in mei vrij in deze fraudezaak.

Meer uit Buitenland

Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

1 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

2 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

3 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

4 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

5 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

5 uur geleden