Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans olieconcern nabij faillissement door lage olieprijs

Amerikaans olieconcern nabij faillissement door lage olieprijs

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse oliebedrijf Diamond Offshore Drilling heeft uitstel van betaling aangevraagd vanwege de ongekend lage olieprijzen. Voor het eerst in de geschiedenis moesten partijen vorige week bijbetalen om Amerikaanse olie te leveren. De olieprijs kelderde vanwege de ingestorte vraag door de coronacrisis en de prijzenoorlog die twee grote olieproducenten, Saudi-Arabiƫ en Rusland, hadden ontketend.

Diamond Offshore Drilling is eigenaar van boorplatformen op zee, die de brandstof van ruim drie kilometers diepte oppompen. Om die platformen winstgevend te houden moet de olieprijs boven 30 dollar per vat blijven. Olie uit zee winnen is een van de duurste methodes om aan de brandstof te komen.

Het olieconcern noemt acute betalingsproblemen als reden voor zijn aanvraag. De onderneming heeft half april de rente op een lening niet betaald. De marktomstandigheden verslechterden in de afgelopen maanden "zeer snel", aldus het bedrijf. De schulden van Diamond Offshore Drilling tellen op tot 2,6 miljard dollar. Zo'n 2500 medewerkers kunnen zonder baan komen te zitten.

Meer uit Financieel

Frankrijk dreigt met ban Shein bij verkoop kindsekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.

51 minuten geleden
Accountant ontdekt fouten in jaarrekening Ebusco

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.

1 uur geleden
PostNL bij dalers op Damrak na groter verlies

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.

1 uur geleden
Mensen vragen meer hypotheken aan, aankoopwaarde bereikt record

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.

1 uur geleden
Ryanair vervoert recordaantal passagiers in eerste jaarhelft

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in de eerste helft van het boekjaar een recordaantal passagiers vervoerd. De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa profiteerde onder meer van verbeterde leveringen van nieuwe Boeing-toestellen en de aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets.

2 uur geleden
Opnieuw verbetering bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in oktober voor de vijfde maand op rij verbeterd. De verbetering was wel minder groot dan eerder, door een kleinere groei van de productie en het aantal nieuwe orders. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.

2 uur geleden
Groter verlies voor PostNL terwijl postvolume verder slinkt

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft afgelopen kwartaal een groter verlies in de boeken gezet. Hoewel de Tweede Kamerverkiezingen voor extra post zorgden, daalde de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder. Dit werd niet in gelijke mate gecompenseerd door de pakketdivisie. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers bij de posttak "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving".

2 uur geleden