Amerikaans olieconcern ExxonMobil haalt personeel weg uit Rusland
HOUSTON (ANP) - Het grote Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil is begonnen met het weghalen van Amerikaans personeel uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens een bron tegen persbureau Reuters gaat het onder meer om werknemers op olieprojecten bij het eiland Sachalin in het uiterste oosten van Rusland.
Het grootste oliebedrijf van de Verenigde Staten telde vorig jaar meer dan duizend werknemers in Rusland, met kantoren in steden als Moskou, Sint-Petersburg en Jekaterinenburg. Bij Sachalin heeft ExxonMobil drie grote offshore-olie- en gasvelden, die goed zijn voor een productie van wel 300.000 vaten per dag.
De druk op westerse bedrijven om te stoppen met de activiteiten in Rusland neemt steeds sterker toe vanwege de Russische invasie van Oekraïne. De grote olieconcerns BP, Shell en Equinor hebben al aangekondigd te vertrekken uit Rusland. Het Franse TotalEnergies stopt met nieuwe investeringen in Rusland.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
22 uur geleden