Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans ministerie van Financiën gehackt 'met steun van China'

Amerikaans ministerie van Financiën gehackt 'met steun van China'

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën is het slachtoffer geworden van een hack waarbij onder meer computers van medewerkers zijn getroffen. In een brief aan wetgevers waarop onder meer The Washington Post de hand heeft gelegd, schrijft het ministerie dat de hackers werden gesteund door de Chinese overheid.

De hackers wisten enkel toegang te krijgen tot niet-geclassificeerde documenten, meldt het ministerie. Toch is er volgens de overheidsdienst sprake van een "ernstig incident". Er wordt samen met de FBI onderzoek naar gedaan.

De hack vond begin december plaats. Een softwareleverancier had het ministerie laten weten dat de hackers toegang hadden gekregen tot een veiligheidssleutel waarmee zij beveiligingsprotocollen wisten te omzeilen.

Meer uit Buitenland

Politie Londen arresteert drietal om spionage voor Rusland

LONDEN (ANP) - De politie in Londen heeft drie mannen gearresteerd op verdenking van spionage voor Rusland. Dat meldt de dienst in een persbericht. De locaties in het westen en centrum van Londen waar de drie veertigers werden aangehouden, worden doorzocht. Ook op een ander adres in West-Londen wordt een huiszoeking gedaan.

7 minuten geleden
Europarlementariërs willen ambitieuze klimaatdoelen op COP30

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet een "voortrekkersrol" blijven spelen tijdens de onderhandelingen op de klimaattop (COP30) eind dit jaar. Dat vinden Europarlementariërs die donderdag een resolutie hebben aangenomen in aanloop naar de top die in november begint in Belém in Brazilië.

9 minuten geleden
Europese waarschuwingen voor harde wind door storm Benjamin

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Weerbureaus in meerdere Europese landen waarschuwen donderdag voor harde windstoten door storm Benjamin. Het gaat behalve om Nederland ook om onder meer Duitsland, België, Engeland en Frankrijk.

29 minuten geleden
Meer migranten bereikten dit jaar VK met bootje dan in heel 2024

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het aantal migranten dat dit jaar met een bootje het Verenigd Koninkrijk heeft bereikt, is nu al hoger dan het totale aantal van 2024. Het aantal migranten dat op deze manier aankwam staat nu op 36.954, tegenover 36.816 vorig jaar.

1 uur geleden
Israël kan journalisten voorlopig blijven weren uit Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël kan voorlopig buitenlandse journalisten blijven weren uit Gaza. Een organisatie probeerde bij het Israëlische hooggerechtshof af te dwingen dat journalisten moeten worden toegelaten, maar dat hof heeft de zaak uitgesteld. De journalisten zeggen teleurgesteld te zijn.

2 uur geleden
Voorzitter EU-leiders verzekert Oekraïne geld voor 2026 en 2027

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft Oekraïne toegezegd het land te voorzien in zijn financiële behoeften voor 2026 en 2027. "Daarover nemen we vandaag een politieke beslissing", zei Costa voor het begin van de EU-top, terwijl de Oekraïense president Volodymyr Zelensky naast hem stond. Het is echter nog onduidelijk waar dat geld vandaan moet komen.

2 uur geleden
Rusland bekritiseert sancties, maar zegt dat ze niet werken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland reageert verbolgen op de sancties die de Verenigde Staten hebben aangekondigd tegen twee Russische oliebedrijven. Tegelijk zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de maatregelen niets zullen uithalen. Hetzelfde geldt voor het nieuwe Europese sanctiepakket.

3 uur geleden