Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans ministerie belooft bodycam in elk ICE-arrestatieteam

Amerikaans ministerie belooft bodycam in elk ICE-arrestatieteam

WASHINGTON (ANP) - Elk arrestatieteam van immigratiedienst ICE zal voortaan een agent met een bodycam hebben. Dat belooft het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) volgens CBS News. Dit na de twee dodelijke schietincidenten van afgelopen week.

Bij de schietincidenten waarbij een Mexicaanse en Colombiaanse man om het leven kwamen, waren agenten betrokken zonder bodycam. De slachtoffers zouden in beide gevallen niet het doelwit zijn geweest van een arrestatie door ICE.

Na eerdere dodelijke slachtoffers door immigratiediensten zei de toenmalige minister van de DHS, Kristi Noem, snel bodycams te zullen kopen en deze door medewerkers in het hele land te laten dragen. Volgens een woordvoerder van de DHS was dat nog niet gebeurd door de "opeenvolgende overheidsstops door de democraten".

Het ministerie meldt in een verklaring dat ervoor zorgen dat ICE-agenten bodycams dragen "een topprioriteit" is. Volgens hen is dat nodig door een toenemend aantal aanvallen op immigratieagenten.

Meer uit Buitenland

VK plant 'avondklok' voor tieners op sociale media

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil meer beperkingen invoeren voor tieners op sociale media. Voor gebruikers van 16 en 17 jaar moeten apps als Instagram en TikTok worden uitgezet tussen middernacht en 06.00 uur 's ochtends, schrijft de BBC.

9 minuten geleden
EU-landen: einde speciale asielstatus dienstplichtigen Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.

44 minuten geleden
Hevig onweer verwacht in door bosbranden geteisterd Frankrijk

FONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.

49 minuten geleden
Media: Netanyahu komend weekend naar VS

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vliegt komend weekend naar de Verenigde Staten. Dat zeggen bronnen tegen Israëlische media als The Jerusalem Post. Netanyahu zou de Amerikaanse president Donald Trump willen ontmoeten, al staat zo'n verzoek officieel nog niet ingepland.

1 uur geleden
Dodental ebola in twee weken verdubbeld

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het dodental door de uitbraak van ebola in de Democratische Republiek Congo is in ongeveer twee weken verdubbeld. Het officiële dodental staat inmiddels op 754, een forse toename ten opzichte van de 377 doden die op 28 juni werden gemeld. Het aantal bevestigde besmettingen is inmiddels de 2000 voorbij.

2 uur geleden
Giftig lek in haven bij Antwerpen, 1 persoon naar intensive care

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Na een giftig lek op een vrachtschip in de Belgische Waaslandhaven, bij Antwerpen, dinsdagavond zijn tientallen havenmedewerkers ziek geworden. Eén iemand ligt op de intensive care. 25 anderen werden onwel door de vrijgekomen dampen, maar hoefden niet in het ziekenhuis te blijven. Volgens burgemeester Marc Van de Vijver van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht lijkt het grootste gevaar inmiddels geweken.

2 uur geleden
Iran meldt tientallen burgerdoden door recente aanvallen VS

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran meldt tientallen burgerdoden door de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen dagen in het zuiden van het land. Ook zouden honderden mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden