Amerikaans legerblad wordt door Defensie 'wegbezuinigd'
WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon gaat het militaire dagblad Stars and Stripes opheffen dat al sinds de Amerikaanse Burgeroorlog over het leger berichtte. De redactie en de uitgever zijn via een memo van kolonel Paul Haverstick Jr. op de hoogte gesteld, schrijft The Washington Post.
"De laatste publicatie van het nieuwsblad (in alle vormen) zal 30 september 2020 zijn", luidt de tekst van de kolonel. Stars and Stripes is onafhankelijk van het ministerie van Defensie, maar ontvangt wel ongeveer de helft van zijn inkomsten via het Pentagon. In het huidige boekjaar, dat eind deze maand eindigt, ging het om 15,5 miljoen dollar. Defensieminister Mark Esper had in februari al aangekondigd te willen stoppen met de subsidie.
Zonder het geldinfuus uit Washington zal het 159 jaar oude blad hoogstwaarschijnlijk ophouden te bestaan. Het besluit stuit dan ook op verzet van enkele senatoren van zowel de Democratische als de Republikeinse Partij. Die hebben Esper al gevraagd de beslissing terug te draaien en stellen tevens dat hij voor zijn plan de goedkeuring van het Congres nodig heeft.
Het blad werd opgericht door soldaten van de Noordelijke staten in 1861. Het is voor een aantal journalisten het begin geweest van een succesvolle carrière. Het legerblad heeft in het verleden kritisch bericht over militaire operaties en de legerleiding.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
8 uur geleden