Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag naar buiten komt. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week en beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Amerikaanse centrale bank om de rente verder te verlagen. Met de lagere leenkosten kan de Fed de grootste economie ter wereld verder stimuleren.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien, na de lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef vrijwel onveranderd. Nippon Steel won 0,6 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat president Joe Biden de overname van het Amerikaanse US Steel door zijn Japanse branchegenoot formeel wil blokkeren op grond van nationale veiligheid. Het aandeel US Steel kelderde dinsdag bijna 10 procent op Wall Street.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,8 procent en de beurs in Shanghai klom 0,2 procent, in afwachting van de uitkomsten van de jaarlijkse economische bijeenkomst van de Chinese leiders. Tijdens die bijeenkomst wordt het economisch beleid en de groeidoelstelling voor volgend jaar vastgesteld.

Kospi

De Kospi in Seoul zette het herstel voort en klom 1 procent. Volgens persbureau AFP wil de Zuid-Koreaanse oppositie komende zaterdag opnieuw stemmen over het afzetten van president Yoon Suk-yeol om de kortstondige militaire noodtoestand die hij vorige week uitriep. Afgelopen zaterdag mislukte een poging om Yoon af te zetten, doordat zijn eigen politieke partij de stemming boycotte in het parlement.

Op het Damrak staat Pharming in de belangstelling. De biotechnoloog liet weten positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van 4 tot 11 jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem. Met deze data wil Pharming in 2025 beginnen met het wereldwijd aanvragen van goedkeuringen voor leniolisib ter behandeling van pediatrische patiƫnten met APDS.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 69,11 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na ondertekening voorlopig vredesakkoord

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.

6 uur geleden
FNV kondigt staking bij Etos en Kruidvat op Vaderdag aan

UTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.

8 uur geleden
Waymo moet fout herstellen bij duizenden zelfsturende auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.

8 uur geleden
Staking bij NS duurt 4 uur, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.

9 uur geleden
Funda vernieuwt website met nieuwe pakketten voor verkopers

AMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.

9 uur geleden
AEX sluit licht lager na voorlopige vredesdeal en rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Zeeman-topman wordt voorzitter van belangenclub supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).

11 uur geleden