Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag naar buiten komt. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week en beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Amerikaanse centrale bank om de rente verder te verlagen. Met de lagere leenkosten kan de Fed de grootste economie ter wereld verder stimuleren.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien, na de lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef vrijwel onveranderd. Nippon Steel won 0,6 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat president Joe Biden de overname van het Amerikaanse US Steel door zijn Japanse branchegenoot formeel wil blokkeren op grond van nationale veiligheid. Het aandeel US Steel kelderde dinsdag bijna 10 procent op Wall Street.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,8 procent en de beurs in Shanghai klom 0,2 procent, in afwachting van de uitkomsten van de jaarlijkse economische bijeenkomst van de Chinese leiders. Tijdens die bijeenkomst wordt het economisch beleid en de groeidoelstelling voor volgend jaar vastgesteld.

Kospi

De Kospi in Seoul zette het herstel voort en klom 1 procent. Volgens persbureau AFP wil de Zuid-Koreaanse oppositie komende zaterdag opnieuw stemmen over het afzetten van president Yoon Suk-yeol om de kortstondige militaire noodtoestand die hij vorige week uitriep. Afgelopen zaterdag mislukte een poging om Yoon af te zetten, doordat zijn eigen politieke partij de stemming boycotte in het parlement.

Op het Damrak staat Pharming in de belangstelling. De biotechnoloog liet weten positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van 4 tot 11 jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem. Met deze data wil Pharming in 2025 beginnen met het wereldwijd aanvragen van goedkeuringen voor leniolisib ter behandeling van pediatrische patiënten met APDS.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 69,11 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

1 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

1 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

3 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

4 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

5 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

6 uur geleden
Klein verlies AEX in afwachting uitkomst gesprekken Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.

6 uur geleden