Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

Amerikaans inflatiecijfer staat centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag naar buiten komt. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week en beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Amerikaanse centrale bank om de rente verder te verlagen. Met de lagere leenkosten kan de Fed de grootste economie ter wereld verder stimuleren.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien, na de lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio bleef vrijwel onveranderd. Nippon Steel won 0,6 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat president Joe Biden de overname van het Amerikaanse US Steel door zijn Japanse branchegenoot formeel wil blokkeren op grond van nationale veiligheid. Het aandeel US Steel kelderde dinsdag bijna 10 procent op Wall Street.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,8 procent en de beurs in Shanghai klom 0,2 procent, in afwachting van de uitkomsten van de jaarlijkse economische bijeenkomst van de Chinese leiders. Tijdens die bijeenkomst wordt het economisch beleid en de groeidoelstelling voor volgend jaar vastgesteld.

Kospi

De Kospi in Seoul zette het herstel voort en klom 1 procent. Volgens persbureau AFP wil de Zuid-Koreaanse oppositie komende zaterdag opnieuw stemmen over het afzetten van president Yoon Suk-yeol om de kortstondige militaire noodtoestand die hij vorige week uitriep. Afgelopen zaterdag mislukte een poging om Yoon af te zetten, doordat zijn eigen politieke partij de stemming boycotte in het parlement.

Op het Damrak staat Pharming in de belangstelling. De biotechnoloog liet weten positieve resultaten te hebben behaald met het onderzoek naar de werking van het middel leniolisib bij de behandeling van kinderen van 4 tot 11 jaar met APDS, een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem. Met deze data wil Pharming in 2025 beginnen met het wereldwijd aanvragen van goedkeuringen voor leniolisib ter behandeling van pediatrische patiënten met APDS.

De euro was 1,0526 dollar waard, tegen 1,0511 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 69,11 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street door olieprijzen en daling chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.

7 uur geleden
Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

8 uur geleden
Brussel: kunnen niet 'hele tijd' uitzondering op begroting maken

LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.

9 uur geleden
Teler medicinale cannabis Bedrocan failliet verklaard

VEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.

11 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

12 uur geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

12 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

13 uur geleden