Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer centraal op Damrak

Amerikaans inflatiecijfer centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. Beleggers hopen dat de stijging van de consumentenprijzen in de Verenigde Staten voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank nog dit voorjaar kan gaan beginnen met het verlagen van de rente. Bij een hoger dan verwacht inflatiecijfer zou de Federal Reserve daarentegen kunnen besluiten om de leenkosten langer hoog te houden.

Naast het inflatiecijfer kijken beleggers ook uit naar de notulen van de beleidsvergadering die de Fed in maart hield. Die aantekeningen worden na sluiting van de Europese beurzen vrijgegeven en bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de centrale bank.

De AEX-index koerst af op een positief begin, na de verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio verloor 0,5 procent. De beurs in Shanghai daalde 1 procent. Kredietbureau Fitch handhaafde zijn kredietrating voor China, maar verlaagde wel de vooruitzichten naar negatief. Fitch geeft daarmee een signaal af dat de kredietwaardering mogelijk in de toekomst zal worden verlaagd.

Philips

De Hang Seng-index in Hongkong was een positieve uitblinker met een winst van 1,6 procent, dankzij sterke koerswinsten in de Chinese techsector. Zo steeg het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus grootaandeelhouder is, bijna 3 procent. In de chipsector zullen beleggers reageren op de omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipproducent, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, zag de verkopen in maart met ruim 34 procent stijgen. In de eerste drie maanden van het jaar groeide de omzet met 16 procent.

Ook Philips staat in de belangstelling. Een federale rechtbank heeft de schikking van Philips met het Amerikaanse ministerie van Justitie en toezichthouder FDA rond het schandaal met apneu-apparaten bekrachtigd. Het zorgtechnologiebedrijf is onder andere verplicht onafhankelijke experts te laten kijken naar de eigen testprocedures op een aantal Amerikaanse locaties waar de apneu-apparaten worden gemaakt.

De euro was 1,0849 dollar waard, tegen 1,0855 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 85,34 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 89,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

2 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

3 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

3 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

7 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

8 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

8 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

9 uur geleden