Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer centraal op beurzen

Amerikaans inflatiecijfer centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over de maand september. In augustus koelde de inflatie in de grootste economie van de wereld af tot het laagste niveau sinds februari 2021. Door de afkoelende inflatie besloot de Amerikaanse Federal Reserve vorige maand om de rente voor het eerst in jaren te verlagen om de economie te ondersteunen.

Uit de notulen van die Fed-vergadering, die woensdag werden vrijgegeven, kwam naar voren dat beleidsmakers van de centrale bank in september stevig hebben gediscussieerd over de mate waarin de leenkosten omlaag moesten. Uiteindelijk koos een ruime meerderheid van de beleidsmakers ervoor om de rente met een half procentpunt te verlagen. Over de toekomstige renteverlagingen lijken de beleidsmakers echter meer verdeeld.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vlak begin, na de winstbeurt een dag eerder. De Aziatische beurzen gingen vooruit, na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent in de plus.

Extra geld

De Chinese beurzen lieten opnieuw grote koersuitslagen zien. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 4 procent en de hoofdindex in Shanghai won 3 procent. Beleggers reageerden positief op het besluit van de Chinese centrale bank om voor miljarden dollars aan extra geld beschikbaar te stellen dat bedrijven kunnen gebruiken om aandelen te kopen.

De Chinese beurzen werden eerder deze week overspoeld door een forse verkoopgolf door het uitblijven van verdere maatregelen van de overheid om de economie te ondersteunen. Het Chinese ministerie van Financiën liet echter weten zaterdag een persbijeenkomst te houden. Dat deed de hoop op nieuwe stimuleringsmaatregelen weer herleven.

Goedkeuring

Op het Damrak kwam Fagron met cijfers. Het apothekersbedrijf zag de omzet in het derde kwartaal met iets meer dan 12 procent groeien en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar.

Avantium kondigde aan dat het Amerikaanse verpakkingsbedrijf Plastipak het plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van Avantium gaat afnemen. De overeenkomst volgt op de goedkeuring die Avantium heeft gekregen van de Amerikaanse toezichthouder voor het gebruik van dat plantaardige alternatief als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen in de VS. Die goedkeuring leverde het aandeel Avantium woensdag een koerswinst op van bijna 17 procent.

De euro was 1,0936 dollar waard, tegen 1,0951 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog.

Meer uit Financieel

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

13 minuten geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

8 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

9 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

9 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

11 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

13 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

14 uur geleden