Amerikaans inflatiecijfer centraal op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over de maand september. In augustus koelde de inflatie in de grootste economie van de wereld af tot het laagste niveau sinds februari 2021. Door de afkoelende inflatie besloot de Amerikaanse Federal Reserve vorige maand om de rente voor het eerst in jaren te verlagen om de economie te ondersteunen.
Uit de notulen van die Fed-vergadering, die woensdag werden vrijgegeven, kwam naar voren dat beleidsmakers van de centrale bank in september stevig hebben gediscussieerd over de mate waarin de leenkosten omlaag moesten. Uiteindelijk koos een ruime meerderheid van de beleidsmakers ervoor om de rente met een half procentpunt te verlagen. Over de toekomstige renteverlagingen lijken de beleidsmakers echter meer verdeeld.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een vlak begin, na de winstbeurt een dag eerder. De Aziatische beurzen gingen vooruit, na de nieuwe recordstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 0,3 procent in de plus.
Extra geld
De Chinese beurzen lieten opnieuw grote koersuitslagen zien. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 4 procent en de hoofdindex in Shanghai won 3 procent. Beleggers reageerden positief op het besluit van de Chinese centrale bank om voor miljarden dollars aan extra geld beschikbaar te stellen dat bedrijven kunnen gebruiken om aandelen te kopen.
De Chinese beurzen werden eerder deze week overspoeld door een forse verkoopgolf door het uitblijven van verdere maatregelen van de overheid om de economie te ondersteunen. Het Chinese ministerie van Financiƫn liet echter weten zaterdag een persbijeenkomst te houden. Dat deed de hoop op nieuwe stimuleringsmaatregelen weer herleven.
Goedkeuring
Op het Damrak kwam Fagron met cijfers. Het apothekersbedrijf zag de omzet in het derde kwartaal met iets meer dan 12 procent groeien en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar.
Avantium kondigde aan dat het Amerikaanse verpakkingsbedrijf Plastipak het plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van Avantium gaat afnemen. De overeenkomst volgt op de goedkeuring die Avantium heeft gekregen van de Amerikaanse toezichthouder voor het gebruik van dat plantaardige alternatief als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen in de VS. Die goedkeuring leverde het aandeel Avantium woensdag een koerswinst op van bijna 17 procent.
De euro was 1,0936 dollar waard, tegen 1,0951 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
13 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
42 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.
53 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geleden