Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans inflatiecijfer centraal op Beursplein 5

Amerikaans inflatiecijfer centraal op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs letten dinsdag vooral op het nieuwste inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Economen verwachten dat de stijging van het algemene prijspeil in de VS in augustus enige afkoeling laat zien ten opzichte van een maand eerder. Dat komt vooral door een daling van de benzineprijzen. Als blijkt dat de inflatie een piek heeft bereikt, zou de Federal Reserve mogelijk de rente minder agressief hoeven te verhogen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine minnen openen na het recente sterke herstel. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag licht vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus. In Hongkong waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde noteerde de Hang Seng-index 0,3 procent hoger.

Op het Damrak zal het aandeel Philips mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van de Franse bank Société Générale hebben hun aanbeveling voor het zorgtechnologiebedrijf verhoogd naar kopen. Shell liet weten de uitbetaling van het dividend met een dag te verschuiven naar 20 september vanwege de staatsbegrafenis van koningin Elizabeth, die op 19 september wordt gehouden.

NN Group

Verzekeraar NN Group kondigde aan overeenstemming te hebben bereikt met Generali over de verkoop van de voormalige MetLife pensioenactiviteiten in Polen. Een verkoopsom werd niet vermeld. Volgens NN heeft de verkoop geen grote impact op het operationeel resultaat.

De Europese beurzen gingen maandag opnieuw stevig vooruit. De AEX sloot 1,6 procent hoger op 696,87 punten en de MidKap won ook 1,6 procent, tot 954,86 punten. De graadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 2,4 procent. Ook Wall Street zette de opmars voort. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent in de plus op 32.381,34 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent en techbeurs Nasdaq klom 1,3 procent.

De euro was 1,0137 dollar waard, tegen 1,0128 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 87,72 dollar per vat. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 93,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

3 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

3 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

7 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

8 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

10 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

10 uur geleden