Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans hooggerechtshof houdt Obamacare in stand

Amerikaans hooggerechtshof houdt Obamacare in stand

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof tornt niet aan Obamacare, de ziektekostenverzekering die oud-president Barack Obama tien jaar geleden invoerde. De Republikeinen van diens opvolger Donald Trump hadden een verzoek ingediend om de wet achter de regeling ongeldig te verklaren.

Een meerderheid van zeven van de negen opperrechters besloot de Affordable Care Act in stand te houden. Texas en andere Republikeinse staten die de wet aanvochten hebben daar volgens het hof geen juridische grondslag voor. De vraag of de delen van de wet in strijd zijn met de grondwet heeft het hof niet beantwoord.

Het was de derde keer dat het hoogste rechtelijke orgaan van de VS Obamacare ongemoeid laat. De regering van president Joe Biden had er eerder dit jaar op aangedrongen de wet waardoor miljoenen Amerikanen verzekerd zijn voor ziektekosten in stand te houden. Biden had tijdens zijn campagne beloofd de zorg toegankelijker en betaalbaarder te maken en heeft Obamacare inmiddels breder en langer toegankelijk gemaakt.

Hij noemt de beslissing van het hof dan ook een "enorme overwinning voor alle Amerikanen" die voordeel hebben van deze "levensveranderende wet". Meer dan 130 miljoen Amerikanen met bestaande aandoeningen kunnen volgens hem profiteren van Obamacare en in coronatijden zijn daar vele anderen bijgekomen, zegt hij in een verklaring. "Het is tijd om vooruit te gaan en te blijven bouwen aan deze mijlpaalwet."

Meer uit Buitenland

President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

11 minuten geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

1 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

1 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

2 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

2 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

2 uur geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

2 uur geleden