Amerikaans hooggerechtshof houdt Obamacare in stand
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof tornt niet aan Obamacare, de ziektekostenverzekering die oud-president Barack Obama tien jaar geleden invoerde. De Republikeinen van diens opvolger Donald Trump hadden een verzoek ingediend om de wet achter de regeling ongeldig te verklaren.
Een meerderheid van zeven van de negen opperrechters besloot de Affordable Care Act in stand te houden. Texas en andere Republikeinse staten die de wet aanvochten hebben daar volgens het hof geen juridische grondslag voor. De vraag of de delen van de wet in strijd zijn met de grondwet heeft het hof niet beantwoord.
Het was de derde keer dat het hoogste rechtelijke orgaan van de VS Obamacare ongemoeid laat. De regering van president Joe Biden had er eerder dit jaar op aangedrongen de wet waardoor miljoenen Amerikanen verzekerd zijn voor ziektekosten in stand te houden. Biden had tijdens zijn campagne beloofd de zorg toegankelijker en betaalbaarder te maken en heeft Obamacare inmiddels breder en langer toegankelijk gemaakt.
Hij noemt de beslissing van het hof dan ook een "enorme overwinning voor alle Amerikanen" die voordeel hebben van deze "levensveranderende wet". Meer dan 130 miljoen Amerikanen met bestaande aandoeningen kunnen volgens hem profiteren van Obamacare en in coronatijden zijn daar vele anderen bijgekomen, zegt hij in een verklaring. "Het is tijd om vooruit te gaan en te blijven bouwen aan deze mijlpaalwet."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.
3 uur geleden