Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans hof laat deal in stand met vermeend brein achter 9/11

Amerikaans hof laat deal in stand met vermeend brein achter 9/11

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaans militair gerechtshof laat een juridische deal in stand met Khalid Sheikh Mohammed en twee medeverdachten van de aanslagen van 11 september 2001, melden Amerikaanse media. Met de overeenkomst kan het vermeende brein achter de aanslagen de doodstraf ontlopen.

Aanklagers kondigden afgelopen zomer aan dat een deal was gesloten om de zaak te kunnen afronden. De verdachten zouden schuld bekennen en in ruil daarvoor maximaal levenslang krijgen.

De Amerikaanse minister van Defensie, Lloyd Austin, is tegen de deal en greep enkele dagen later in door de overeenkomst in te trekken. In november oordeelde een militaire rechtbank al dat de minister daarmee zijn bevoegdheden te buiten ging.

Bij de terreurdaden in 2001 kwamen duizenden mensen om het leven. Terroristen gebruikten gekaapte vliegtuigen om aanslagen te plegen. Twee vliegtuigen boorden zich in de Twin Towers in New York. De drie verdachten zitten sinds 2003 vast in gevangenenkamp Guantánamo Bay.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

3 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

8 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

8 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

9 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

9 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

9 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

10 uur geleden