Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans golfteam herovert Ryder Cup

Amerikaans golfteam herovert Ryder Cup

KOHLER (ANP) - Het Amerikaanse golfteam heeft de Ryder Cup heroverd. De ploeg van captain Steve Stricker liet zich voor eigen publiek in Wisconsin op de slotdag van de tweejaarlijkse strijd met de beste spelers van Europa niet meer verrassen. De Amerikanen namen tijdens de 43e editie in de resterende twaalf singles al snel een beslissende voorsprong van 14,5-6. Ze wonnen de trofee voor de 27e keer.

Team Europa won de laatste editie van de Ryder Cup in 2018 in Parijs. Vorig jaar ging de prestigieuze strijd niet door vanwege corona. Europa won vier van de laatste vijf edities. De Amerikaanse ploeg zegevierde in 2016 voor de laatste keer.

Team USA leidde in Kohler na de eerste dag al met 6-2. De Europese formatie stelde ook op zaterdag teleur, waardoor de thuisploeg met een riante voorsprong van 11-5 aan de slotdag kon beginnen. De Amerikaanse ploeg had voor de eindzege nog maar 3,5 punten nodig. De Europese formatie daarentegen moest zondag een historische prestatie leveren om de Ryder Cup te behouden. Die bleef echter uit op golfbaan Whistling Straits, gelegen aan Lake Michigan.

Debutanten

De Amerikaan Xander Schauffele verloor zondag in de eerste partij nog wel van de Noord-Ier Rory McIlroy (3&2), maar Patrick Cantlay (4&2 tegen Shane Lowry) en Scottie Scheffler (4&3 tegen Jon Rahm) lieten de Europese hoop op een stunt snel verdwijnen. Bryson DeChambeau versloeg daarop Sergio Garcia (3&2) waarna Collin Morikawa tegen Viktor Hovland het vereiste halve punt veiligstelde.

Het Amerikaanse golfteam bestond voor de helft uit debutanten. De ploeg van Stricker was echter ondanks het relatieve gebrek aan ervaring torenhoog favoriet. Acht van de twaalf golfers behoren tot de top 10 van de wereldranglijst.

Captain Padraig Harrington van Europa moest het meer hebben van ervaren teamspelers. Hij koos onder anderen voor de Spanjaard Garcia, die zijn tiende Ryder Cup speelde. Verder kon Team Europa rekenen op de Spanjaard Rahm, die momenteel de wereldranglijst aanvoert, en erkende topgolfers als McIlroy, de Engelsen Paul Casey, Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Ian Poulter en Lee Westwood. Zij bleven in Kohler echter gezamenlijk ver onder de verwachtingen.

Meer uit Sport

Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

30 minuten geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

1 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

1 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

2 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

2 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

2 uur geleden
Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

4 uur geleden