Amerikaans golfteam herovert Ryder Cup
KOHLER (ANP) - Het Amerikaanse golfteam heeft de Ryder Cup heroverd. De ploeg van captain Steve Stricker liet zich voor eigen publiek in Wisconsin op de slotdag van de tweejaarlijkse strijd met de beste spelers van Europa niet meer verrassen. De Amerikanen namen tijdens de 43e editie in de resterende twaalf singles al snel een beslissende voorsprong van 14,5-6. Ze wonnen de trofee voor de 27e keer.
Team Europa won de laatste editie van de Ryder Cup in 2018 in Parijs. Vorig jaar ging de prestigieuze strijd niet door vanwege corona. Europa won vier van de laatste vijf edities. De Amerikaanse ploeg zegevierde in 2016 voor de laatste keer.
Team USA leidde in Kohler na de eerste dag al met 6-2. De Europese formatie stelde ook op zaterdag teleur, waardoor de thuisploeg met een riante voorsprong van 11-5 aan de slotdag kon beginnen. De Amerikaanse ploeg had voor de eindzege nog maar 3,5 punten nodig. De Europese formatie daarentegen moest zondag een historische prestatie leveren om de Ryder Cup te behouden. Die bleef echter uit op golfbaan Whistling Straits, gelegen aan Lake Michigan.
Debutanten
De Amerikaan Xander Schauffele verloor zondag in de eerste partij nog wel van de Noord-Ier Rory McIlroy (3&2), maar Patrick Cantlay (4&2 tegen Shane Lowry) en Scottie Scheffler (4&3 tegen Jon Rahm) lieten de Europese hoop op een stunt snel verdwijnen. Bryson DeChambeau versloeg daarop Sergio Garcia (3&2) waarna Collin Morikawa tegen Viktor Hovland het vereiste halve punt veiligstelde.
Het Amerikaanse golfteam bestond voor de helft uit debutanten. De ploeg van Stricker was echter ondanks het relatieve gebrek aan ervaring torenhoog favoriet. Acht van de twaalf golfers behoren tot de top 10 van de wereldranglijst.
Captain Padraig Harrington van Europa moest het meer hebben van ervaren teamspelers. Hij koos onder anderen voor de Spanjaard Garcia, die zijn tiende Ryder Cup speelde. Verder kon Team Europa rekenen op de Spanjaard Rahm, die momenteel de wereldranglijst aanvoert, en erkende topgolfers als McIlroy, de Engelsen Paul Casey, Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Ian Poulter en Lee Westwood. Zij bleven in Kohler echter gezamenlijk ver onder de verwachtingen.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
8 uur geleden