Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans golfteam herovert Ryder Cup

Amerikaans golfteam herovert Ryder Cup

KOHLER (ANP) - Het Amerikaanse golfteam heeft de Ryder Cup heroverd. De ploeg van captain Steve Stricker liet zich voor eigen publiek in Wisconsin op de slotdag van de tweejaarlijkse strijd met de beste spelers van Europa niet meer verrassen. De Amerikanen namen tijdens de 43e editie in de resterende twaalf singles al snel een beslissende voorsprong van 14,5-6. Ze wonnen de trofee voor de 27e keer.

Team Europa won de laatste editie van de Ryder Cup in 2018 in Parijs. Vorig jaar ging de prestigieuze strijd niet door vanwege corona. Europa won vier van de laatste vijf edities. De Amerikaanse ploeg zegevierde in 2016 voor de laatste keer.

Team USA leidde in Kohler na de eerste dag al met 6-2. De Europese formatie stelde ook op zaterdag teleur, waardoor de thuisploeg met een riante voorsprong van 11-5 aan de slotdag kon beginnen. De Amerikaanse ploeg had voor de eindzege nog maar 3,5 punten nodig. De Europese formatie daarentegen moest zondag een historische prestatie leveren om de Ryder Cup te behouden. Die bleef echter uit op golfbaan Whistling Straits, gelegen aan Lake Michigan.

Debutanten

De Amerikaan Xander Schauffele verloor zondag in de eerste partij nog wel van de Noord-Ier Rory McIlroy (3&2), maar Patrick Cantlay (4&2 tegen Shane Lowry) en Scottie Scheffler (4&3 tegen Jon Rahm) lieten de Europese hoop op een stunt snel verdwijnen. Bryson DeChambeau versloeg daarop Sergio Garcia (3&2) waarna Collin Morikawa tegen Viktor Hovland het vereiste halve punt veiligstelde.

Het Amerikaanse golfteam bestond voor de helft uit debutanten. De ploeg van Stricker was echter ondanks het relatieve gebrek aan ervaring torenhoog favoriet. Acht van de twaalf golfers behoren tot de top 10 van de wereldranglijst.

Captain Padraig Harrington van Europa moest het meer hebben van ervaren teamspelers. Hij koos onder anderen voor de Spanjaard Garcia, die zijn tiende Ryder Cup speelde. Verder kon Team Europa rekenen op de Spanjaard Rahm, die momenteel de wereldranglijst aanvoert, en erkende topgolfers als McIlroy, de Engelsen Paul Casey, Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Ian Poulter en Lee Westwood. Zij bleven in Kohler echter gezamenlijk ver onder de verwachtingen.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

4 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

7 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

8 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

8 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

8 uur geleden
Schaatser Krommenhoek wint 5000 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.

9 uur geleden
WK-leider Antonelli fit voor eerste vrije training in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.

10 uur geleden