'Amerikaans-Europese handelsoorlog dreigt'
DEN BOSCH (ANP) - De handelsoorlog is waarschijnlijk nog lang niet voorbij, ondanks het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China. Volgens kredietverzekeraar Euler Hermes ligt het voor de hand dat na China nu Europa aan de beurt is. Alles seinen staan op rood, stelt deskundige Johan Geeroms van de firma.
Het handelstekort van de VS met Europa gaat inmiddels richting de 200 miljard dollar en loopt alleen maar verder op. Volgens Geeroms is dat voor de Amerikaanse president Donald Trump onacceptabel. "Het enorme overschot op de Duitse lopende rekening is hem een doorn in het oog. Trump wil dat we veel meer auto’s en landbouwproducten gaan importeren" zegt hij. "Trump kan niet anders dan deze onevenwichtigheid aanpakken met tariefverhogingen."
Brussel en Washington onderhandelen al bijna twee jaar over het verbeteren van hun handelsbetrekkingen, zonder succes. Voor een deel is de handelsoorlog tussen de VS en Europa volgens Geeroms al aan de gang. Hij verwijst onder meer naar de toestemming die de Amerikanen kregen van Wereldhandelsorganisatie WTO om voor 7,5 miljard dollar aan strafheffingen op te leggen op Europese goederen. Dit mag als vergelding voor illegale Europese subsidies voor vliegtuigbouwer Airbus.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Taiwan heeft zijn uitspraken nog niet bevestigd.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
12 uur geleden