Amerikaans cruisebedrijf beëindigt verbod voor Chinese reizigers
MIAMI (ANP) - Cruisemaatschappij Royal Caribbean Cruises heeft het verbod op toegang tot het schip voor inwoners van China, Hongkong of Macau opgeheven. Eind vorige week kondigde de op één na grootste cruisemaatschappij ter wereld nog aan toeristen met een paspoort uit die gebieden van zijn schepen te weren wegens het nieuwe coronavirus.
Die ingrijpende maatregel nam Royal Caribbean Cruises naar eigen zeggen omdat veel havens Chinese cruisegasten op het laatste moment de toegang weigerden. De maatschappij was daarom bang nergens meer te kunnen aanmeren. Nu zou het beleid van overheden zodanig zijn verhelderd dat het verbod voor reizigers uit China, Hongkong of Macau niet meer nodig is.
Mensen die in de vijftien dagen voor vertrek in China, Hongkong of Macau zijn geweest, mogen nog altijd niet mee met cruises van de Amerikaanse maatschappij. Dat geldt ook voor reizigers die in hetzelfde tijdsbestek contact hebben gehad met mensen die in die drie regio's zijn geweest.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
15 uur geleden