'Amerikaans Congres wil terugtrekking troepen Duitsland stoppen'
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Congres wil de door zittend president Donald Trump geplande massale terugtrekking van Amerikaanse militairen uit Duitsland blokkeren. Dat staat in een wetsvoorstel voor de Amerikaanse defensiebegroting, waarover de Democraten en Republikeinen in beide kamers in het Congres donderdag overeenstemming bereikten, schrijft de Duitse krant Die Welt.
In het wetsvoorstel staat dat de Amerikaanse minister van Defensie in een rapport aan het Congres moet aangeven of een dergelijke terugtrekking in het nationale belang van de VS zou zijn. Op zijn vroegst 120 dagen daarna zou het aantal Amerikaanse militairen dat in de Bondsrepubliek gestationeerd is, onder de grens van 34.500 mogen zakken.
Leden van het door de Democraten gecontroleerde Huis van Afgevaardigden en de door Republikeinen gedomineerde Senaat, waren het donderdag eens over het begrotingspakket van 4500 pagina's voor Defensie voor het komende jaar. Nadat het door de twee kamers van het Congres is aangenomen, moet Trump de wet ondertekenen voordat deze van kracht wordt.
Sterke NAVO-partner
Het wetsontwerp onderschrijft dat het Congres Duitsland blijft zien als een sterke NAVO-partner. De aanwezigheid van de "ongeveer 34.500 leden van de in Duitsland gestationeerde Amerikaanse strijdkrachten" dient als een belangrijk afschrikmiddel voor militaire agressie en mogelijke expansie van Rusland in Europa. De Amerikaanse troepen in Duitsland zijn ook van cruciaal belang bij de ondersteuning van Amerikaanse operaties in het Midden-Oosten, Afrika en Afghanistan.
Trump had medio juni de terugtrekking van een deel van de Amerikaanse militairen in Duitsland aangekondigd en de stap gerechtvaardigd met de zijns inziens te lage Duitse defensie-uitgaven. In totaal zouden ongeveer 12.000 militairen worden teruggetrokken, ongeveer een derde van het totale aantal dat in de Bondsrepubliek gestationeerd is.
Een paar weken na de aankondiging van Trump maakte de inmiddels ontslagen Amerikaanse minister van Defensie Mark Esper duidelijk dat de plannen "zo snel mogelijk" uitgevoerd moesten worden. In dit opzicht is er tot dusver niets gebeurd. Vooral locaties in Baden-Württemberg, Beieren en Rijnland-Palts zouden getroffen worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
8 uur geleden