Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans Congres wil oliebedrijven horen over gestegen prijzen

Amerikaans Congres wil oliebedrijven horen over gestegen prijzen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Congres wil olie- en energiebedrijven horen over gestegen prijzen en het mogelijk kunstmatig in stand houden van die prijzen. Shell, ExxonMobil, Chevron, BP, Pioneer Natural Resources en Devon Energy moeten volgende maand uitleg over de kwestie geven aan het Congres.

De hoorzitting is een initiatief van Democraat Frank Pallone jr., voorzitter van een commissie die over energie en het bedrijfsleven gaat. Pallone beticht de olie-industrie van het kunstmatig hooghouden van prijzen en winsten. Dat doen de bedrijven "door de binnenlandse olieproductie laag te houden en inkomsten terug te laten vloeien naar investeerders en leidinggevenden". Dat staat in een brief die hij stuurde aan topmannen van de bedrijven.

Pallone vindt ook dat de ondernemingen teveel profiteren van belastingvoordelen voor de productie van olie. Die voordelen komen uiteindelijk uit de portemonnee van Amerikaanse belastingbetalers, aldus het Congreslid.

Druk

De politieke druk op de Amerikaanse olie-industrie om uitleg te geven over de beperkte productie van ruwe olie in het land is de laatste tijd toegenomen. Dat komt door de stijgende olieprijzen, onder meer vanwege de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten kondigden onlangs aan te stoppen met de import van fossiele brandstoffen uit Rusland, vanwege de inval in Oekraïne.

De Democratische leider van de Senaat Chuck Schumer beklaagde zich woensdag al over de "verbijsterende ongerijmdheid tussen dalende olieprijzen en stijgende energieprijzen". Schumer waarschuwde toen ook al dat de topmannen van de grote oliemaatschappijen worden opgeroepen om te komen getuigen voor het Congres. De hoorzitting vindt plaats op 6 april.

Meer uit Financieel

Opnieuw fors meer auto's gestolen in 2025

APELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.

4 minuten geleden
Topman Dolf van den Brink van Heineken kondigt vertrek aan

AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken heeft zijn vertrek aangekondigd. Na bijna zes jaar de baas te zijn geweest bij de bierbrouwer, treedt hij op 31 mei af. Daarna blijft hij nog een periode van acht maanden in een adviserende rol beschikbaar voor het Nederlandse concern, heeft Heineken bekendgemaakt.

7 minuten geleden
Trump niet blij met opmerking topman ExxonMobil over Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.

26 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt af in december, ook daling in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.

1 uur geleden
Fed-baas Powell: centrale bank gedagvaard door Justitie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen 7,8 procent duurder in derde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.

1 uur geleden
Meta verwijderde ruim 540.000 Australische sociale media-accounts

CANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.

2 uur geleden