Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans Congres weigert Trumps coronatesten

Amerikaans Congres weigert Trumps coronatesten

WASHINGTON (ANP) - In een zeldzame gezamenlijke boodschap hebben de Democratische en Republikeinse leiders van het Amerikaanse Congres het aanbod van de regering afgeslagen om senatoren te onderwerpen aan een snelle coronavirustest. De honderd senators, van wie velen op leeftijd zijn, keren maandag terug na een reces dat vanwege de pandemie was verlengd.

De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, de Democraat Nancy Pelosi en de Republikeinse leider Mitch McConnell van de Senaat, normaal gesproken felle politieke rivalen, kwamen met een gezamenlijke verklaring. Daarin zeggen ze dat het Congres "dankbaar" was voor het aanbod, maar dat het dat "respectvol weigert. Het Congres wil middelen blijven toewijzen aan de frontliniefaciliteiten waar ze het snelst het beste kunnen doen".

President Donald Trump had eerder getwitterd dat er "een enorme coronatestcapaciteit in Washington is als de senatoren maandag terugkeren naar Capitol Hill".

Meer uit Buitenland

VS: 227 doden bij aanvallen op drugsschepen in afgelopen jaar

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.

18 minuten geleden
Maduro verzoekt rechtbank New York om drugszaak te seponeren

NEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.

19 minuten geleden
UNICEF: 20 miljoen kinderen ervoeren seksueel misbruik online

GENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.

21 minuten geleden
Palestijnse tieners gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
VS-rechter blokkeert decreet Trump dat geboorterecht beperkt

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

5 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

7 uur geleden