Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans banenrapport centraal op Damrak

Amerikaans banenrapport centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat de leenkosten in de VS dan verder omlaag gaan. Een tegenvallende banengroei zou de Fed daarbij meer ruimte geven om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen.

Ook houden beleggers de politieke crisis in Frankrijk in de gaten. De Franse president Emmanuel Macron verklaarde dat hij binnen enkele dagen met de naam van een nieuwe premier komt. Die moet leiding geven aan een kabinet waarin wat Macron betreft ook andere partijen een rol spelen. Hoogste prioriteit heeft volgens hem een nieuwe begroting waar de regering onder Michel Barnier woensdag over viel. Macron zei ook niet van plan te zijn om zelf op te stappen. Hij wil aanblijven tot het einde van zijn mandaat, dat loopt tot 2027.

De AEX-index koerst af op een vrijwel vlak begin. De Aziatische aandelenmarkten lieten een verdeeld beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde de week met een verlies van 0,8 procent, nadat Wall Street donderdag de recordopmars staakte. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen daarentegen 1,6 en 1,1 procent door de hoop op nieuwe maatregelen van de Chinese overheid om de economie te stimuleren. In India hield de centrale bank de rente conform verwachting onveranderd op 6,5 procent om de hoge inflatie te bestrijden.

Zuid-Korea

De Kospi in Seoul ging opnieuw omlaag en verloor 0,6 procent door de politieke onrust in Zuid-Korea. De belangrijkste oppositiepartij, de Democratische Partij, stemt zaterdag over de afzetting van president Yoon Suk Yeol. Yoon schokte de natie en ook zijn eigen partij PPP deze week door een staat van beleg af te kondigen. Volgens de president stortte de oppositie het land in chaos. De partijleider van Yoons eigen partij PPP vindt dat de president ook moet worden afgezet.

Op het Damrak zal CVC mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De investeringsmaatschappij, die onder meer eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, werd door ING van de kooplijst gehaald.

Euro en olie

De euro was 1,0567 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd een fractie goedkoper op 68,29 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 72,02 dollar.

Meer uit Financieel

Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

8 minuten geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

3 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

4 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

5 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

5 uur geleden
Hooggerechtshof oordeelt nog niet over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.

5 uur geleden
Wall Street hard omlaag na tariefdreiging Trump om Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

6 uur geleden