Amerikaans ambassadepersoneel mag weg uit Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Verenigde Staten geven sommige medewerkers van de ambassade bij Beiroet toestemming om Libanon te verlaten. Het gaat om personeel dat als niet-essentieel wordt aangemerkt en zelf wil vertrekken.
Als reden wordt de onvoorspelbare veiligheidssituatie genoemd in het land. Daar ontstond onrust door de oorlog tussen Israël en Hamas. De Amerikaanse ambassade zegt wel open te blijven. Amerikanen krijgen evenwel het advies niet naar Libanon te gaan.
De zwaarbewapende Hezbollahbeweging heeft de afgelopen tijd vanuit Libanon raketaanvallen uitgevoerd op doelen in Israël. Hezbollah heeft opgeroepen tot een "dag van woede" vanwege de aanval op een ziekenhuis in de Gazastrook. Die heeft het leven gekost aan honderden Palestijnen.
Protestactie
Honderden betogers trokken dinsdag al naar de Amerikaanse ambassade in Libanon. Ze gooiden met stenen en botsten met veiligheidstroepen. Er verzamelde zich ook een boze menigte bij de Franse ambassade in Beiroet. Bij de protestactie waren Hezbollah-vlaggen te zien.
In Libanon is opgeroepen om ook woensdag massaal te demonstreren. Meerdere landen hebben reiswaarschuwingen afgegeven en sommige luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten geannuleerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
58 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
3 uur geleden