Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan zelf dood na bouwen anti-inbraakval

Amerikaan zelf dood na bouwen anti-inbraakval

MAINE (ANP) - Een Amerikaan die een dodelijke val in elkaar knutselde in zijn huis in de staat Maine, is zelf om het leven gekomen. Slachtoffer Ronald Cyr had een pistool geplaatst dat schoot op mensen die door zijn voordeur naar binnen kwamen, berichten Amerikaanse media.

De 65-jarige Cyr belde zelf de politie nadat hij was neergeschoten, maar overleed later aan zijn verwondingen. Agenten ontdekten in zijn woning in de plaats Van Buren niet alleen de levensgevaarlijke boobytrap bij de voordeur, maar ook andere verdachte apparaten. Daarop schakelden ze explosievenexperts in.

Uit onderzoek bleek dat Cyr per ongeluk een van zijn apparaten had laten afgaan, meldt de plaatselijke politie op Facebook. Het is onduidelijk hoe dat kon gebeuren.

Het komt vaker voor dat Amerikanen dodelijke vallen ophangen. Zo kwam vorig jaar een man uit Illinois om het leven toen hij de schuurdeur van een buurman opende. Die was voorzien van een boobytrap waardoor een geweer afging. In februari kwam in een woning in Philadelphia een val aan het licht die bij een trap een mes omlaag deed komen.

Meer uit Buitenland

Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

56 minuten geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

56 minuten geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

1 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

1 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

2 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

2 uur geleden