Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan voor rechter voor ontvoering meisje Rotterdam

Amerikaan voor rechter voor ontvoering meisje Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt donderdag de strafzaak tegen de 50-jarige James B. De Amerikaan wordt onder meer verdacht van het seksueel misbruiken en ontvoeren van een destijds 12-jarig meisje uit Rotterdam in een hotel in de stad. Het was de vraag of de zaak wel door kon gaan, B. is namelijk terminaal ziek en zou niet lang meer te leven hebben.

Tijdens de laatste voorbereidende zitting, begin mei, besloot de rechter dat de verdachte terug naar zijn thuisland mocht. De rechtbank bepaalde dat er sprake is van een "heel bijzondere situatie", daarom weegt zijn belang om terug te keren naar de VS zwaarder, aldus de rechter. Het is de bedoeling dat hij zijn zaak via een videoverbinding gaat bijwonen.

B. kwam eind juni vorig jaar op Schiphol aan en reisde door naar Rotterdam waar hij het meisje ontmoette op het treinstation. Hij gaf haar de sleutel van een hotelkamer in het Hilton waarna ze er twee dagen verbleven. Tijdens de vermissing werd een Amber Alert uitgedaan. De politie trof daarna het tweetal in de hotelkamer aan. De verdachte ontkent dat hij het meisje heeft misbruikt.

De twee kenden elkaar via een onlinepaardenspel, dat de dochter van B. ook speelde. Zijn dochter en haar moeder wonen in Nederland.

Meer uit Binnenland

Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

1 uur geleden
Noodverordening rond gemeentehuis in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.

1 uur geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

2 uur geleden
ANWB: drukste spits van het jaar met 1046 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.

2 uur geleden
ECDC: quarantaine nodig bij deel passagiers KLM-vlucht

STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.

2 uur geleden
Verdachten van dodelijk geweld uitgaansgebied Hoorn langer vast

ALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.

2 uur geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

2 uur geleden