Amerikaan schuldig bevonden aan marteling in Irak
HARRISBURG (ANP) - Een Amerikaan is door een rechtbank in zijn thuisland schuldig bevonden aan het martelen van een medewerker van zijn bedrijf in Irak. Hij kon worden vervolgd vanwege een wet over marteling uit 1994. Slechts één Amerikaan is eerder op grond van deze wet vervolgd en veroordeeld.
Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat beklaagde Ross Roggio (54) ook schuldig is bevonden aan onder meer samenzwering, illegale wapenexport en witwassen. De man was in 2015 in de Koerdische autonome regio bezig met het opzetten van een vuurwapenfabriek. Hij wilde bij de productie gebruikmaken van onderdelen die illegaal vanuit de Verenigde Staten waren geëxporteerd.
Een medewerker, een man uit Estland, stelde vragen over de praktijken. Volgens de aanklacht liet Roggio Koerdische soldaten de medewerker ontvoeren en 39 dagen vasthouden. Gedurende die periode leidde Roggio ondervragingen en martelingen. Hij liet het slachtoffer bijna stikken met een riem en dreigde een van de vingers af te snijden. Ook gaf hij de soldaten opdracht de medewerker herhaaldelijk te slaan, te taseren en op andere manieren te mishandelen, ook psychisch.
De veroordeling van Roggio staat gepland voor 23 augustus. De zwaarst mogelijke straf in deze zaak is een levenslange gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
12 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
12 uur geleden