Amerikaan opgepakt in Rusland op verdenking van drugshandel
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Amerikaan is in Rusland opgepakt op verdenking van drugshandel. Dat meldde een Moskouse rechtbank zaterdag.
"Op 10 juni 2023 nam de districtsrechtbank van Khamovniki in Moskou een maatregel van detentie tegen een Amerikaans staatsburger", aldus een communiqué op de Telegram-berichtenapp. Volgens de Moskouse justitie gaat het om een voormalige militair en muzikant. Hij zou minstens tot 6 augustus 2023 in voorlopige hechtenis blijven.
De melding kon tot dusver niet onafhankelijk geverifieerd worden. Volgens het Russische persbureau Interfax zou de man tot 12 jaar gevangenisstraf kunnen krijgen als hij schuldig wordt bevonden.
Vorig jaar werd de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner opgepakt omdat ze in Rusland werd verdacht van drugssmokkel. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
6 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
8 uur geleden