Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan opgepakt in Rusland op verdenking van drugshandel

Amerikaan opgepakt in Rusland op verdenking van drugshandel

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Amerikaan is in Rusland opgepakt op verdenking van drugshandel. Dat meldde een Moskouse rechtbank zaterdag.

"Op 10 juni 2023 nam de districtsrechtbank van Khamovniki in Moskou een maatregel van detentie tegen een Amerikaans staatsburger", aldus een communiqué op de Telegram-berichtenapp. Volgens de Moskouse justitie gaat het om een voormalige militair en muzikant. Hij zou minstens tot 6 augustus 2023 in voorlopige hechtenis blijven.

De melding kon tot dusver niet onafhankelijk geverifieerd worden. Volgens het Russische persbureau Interfax zou de man tot 12 jaar gevangenisstraf kunnen krijgen als hij schuldig wordt bevonden.

Vorig jaar werd de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner opgepakt omdat ze in Rusland werd verdacht van drugssmokkel. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.

Meer uit Buitenland

Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

11 minuten geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

26 minuten geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

1 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

1 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

2 uur geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

2 uur geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

2 uur geleden