Amerikaan McNulty nieuwe leider UAE Tour na winst in tijdrit
AL HUDAYRIYAT (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Brandon McNulty heeft dinsdag de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In de Verenigde Arabische Emiraten was de 25-jarige renner de snelste in een individuele tijdrit over 12,1 kilometer. In het algemeen klassement van de zevendaagse rittenkoers neemt McNulty de leiderstrui over van de Belg Tim Merlier.
McNulty, renner van het UAE Team Emirates, reed in de vlakke race tegen de klok op het eiland Al Hudayriyat een tijd van 13.27 minuten. Zijn ploeggenoten Jay Vine uit Australië (op 2 seconden) en de Deen Mikkel Berg (op 4 seconden) completeerden het podium. Beste Nederlander in de tijdrit was de 23-jarige Tim van Dijke van Visma - Lease a Bike op de twaalfde plaats, met 25 seconden achterstand op de winnaar.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
18 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geleden