Amerikaan McNulty boekt ritzege in Giro d'Italia
BERGAMO (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Brandon McNulty heeft de vijftiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit met enkele beklimmingen, de laatste bij het binnenrijden van finishplaats Bergamo. McNulty, een renner van UAE Team Emirates, hield in de sprint zijn Ierse medevluchter Ben Healy achter zich. De Italiaan Marco Frigo, die in de laatste kilometer weer aansloot, werd derde. Op een kleine 2 minuten werd Bauke Mollema vierde.
De favorieten voor het klassement mengden zich niet in de strijd om de dagzege en finishten op grote achterstand.
De leiderstrui bleef in handen van de Fransman Bruno Armirail. De renner van Groupama-FDJ was zaterdag de hoogst gerangschikte renner van een kopgroep, waardoor hij de leiding in het klassement kon overnemen van de Brit Geraint Thomas. Maandag is de tweede rustdag, daarna volgen bijna alleen nog zware bergritten.
Vroege kopgroep
McNulty was dolgelukkig met zijn zege. De Amerikaan was bij het begin van de Giro ziek en verspeelde toen al het uitzicht op een goed klassement. "Vandaag klopte alles. Ben was zo sterk, op de laatste vlakke kilometers hebben we het spel gespeeld. Frigo sloot precies op het juiste moment weer aan. Hij versnelde, ik koos zijn wiel en kwam er 200 meter voor de streep uit."
McNulty maakte deel uit van een vroege kopgroep, die uit zeventien renners bestond. Onder hen Mollema, terwijl de Colombiaan Einer Augusto Rubio de hoogst geklasseerde renner was. Bij de finishpassage, ruim 50 kilometer voordat daar om de winst zou worden gesprint, had de kopgroep nog altijd ruim 6 minuten voorsprong.
Onbedoeld
De Italiaan Niccolò Bonifazio was de eerste aanvaller richting de laatste langere klim van de dag. Eenmaal aan die col begonnen, viel de groep achter de koploper uit elkaar. Frigo en McNulty waren de eersten die Bonifazio passeerden. Dichter onder de top nam Healy de kop over. Hij bereikte als eerste de top van de Roncola Alta met een kleine voorsprong op McNulty.
Het tweetal daalde samen richting Bergamo, maar zag 10 kilometer voor de streep Frigo weer aansluiten. Op het klimmetje in Bergamo versnelde Healy. McNulty kon volgen en samen reden ze naar de finish. Tot Frigo weer aansloot. Onbedoeld bracht hij vervolgens McNulty in stelling voor diens winnende sprint. In het klassement volgt Thomas op 1.08 van Armirail. De Sloveen Primoz Roglic (Jumbo-Visma) is derde op 1.10.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
4 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
5 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
6 uur geleden