Amerikaan Korda verslaat Medvedev in derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd de achtste finales van de Australian Open te bereiken. De verliezend finalist van de afgelopen twee edities moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Sebastian Korda. Het werd in Melbourne 7-6 (7) 6-3 7-6 (4) voor Korda.
Medvedev, die vorig jaar in de finale verloor van Rafael Nadal, had het vanaf het begin af aan moeilijk met de 22-jarige Amerikaan. Korda kende een flitsende start maar verspeelde een dubbele break voorsprong. Bij een stand van 5-4 in de eerste set lukte het de zoon van Petr Korda, winnaar van de Australian Open in 1998, vervolgens niet om uit te serveren. Pas in de tiebreak trok Korda de set na 1 uur en 15 minuten alsnog naar zich toe.
Ook in de tweede en derde set was het Korda die vanaf de start een voorsprong pakte. Hoewel Medvedev langzaam op stoom leek te komen en in de derde set opnieuw een tiebreak afdwong, was het opnieuw Korda die aan het langste eind trok. "Het was een ongelooflijke wedstrijd", zei Korda achteraf. "Ik heb gedaan wat ik moest doen. Dit is geweldig", zei hij over het behalen van de achtste finales.
Hurkacz
Korda neemt het in de achtste finales op tegen Hubert Hurkacz uit Polen. Die versloeg de Canadees Denis Shapovalov, die vorig jaar de kwartfinales bereikte, in vijf sets (7-6 (3) 6-4 1-6 4-6 6-3). Hurkacz kwam in zijn vier eerdere deelnames aan de Australian Open nooit voorbij de tweede ronde.
De Brit Cameron Norrie, de nummer 12 van de wereld, verloor in vijf sets van Jiri Lehecka uit Tsjechië. Het werd 6-7 (10), 6-3, 3-6, 6-1, 6-4 voor Lehecka, die het in de vierde ronde opneemt tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden