Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan Korda verslaat Medvedev in derde ronde Australian Open

Amerikaan Korda verslaat Medvedev in derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd de achtste finales van de Australian Open te bereiken. De verliezend finalist van de afgelopen twee edities moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Sebastian Korda. Het werd in Melbourne 7-6 (7) 6-3 7-6 (4) voor Korda.

Medvedev, die vorig jaar in de finale verloor van Rafael Nadal, had het vanaf het begin af aan moeilijk met de 22-jarige Amerikaan. Korda kende een flitsende start maar verspeelde een dubbele break voorsprong. Bij een stand van 5-4 in de eerste set lukte het de zoon van Petr Korda, winnaar van de Australian Open in 1998, vervolgens niet om uit te serveren. Pas in de tiebreak trok Korda de set na 1 uur en 15 minuten alsnog naar zich toe.

Ook in de tweede en derde set was het Korda die vanaf de start een voorsprong pakte. Hoewel Medvedev langzaam op stoom leek te komen en in de derde set opnieuw een tiebreak afdwong, was het opnieuw Korda die aan het langste eind trok. "Het was een ongelooflijke wedstrijd", zei Korda achteraf. "Ik heb gedaan wat ik moest doen. Dit is geweldig", zei hij over het behalen van de achtste finales.

Hurkacz

Korda neemt het in de achtste finales op tegen Hubert Hurkacz uit Polen. Die versloeg de Canadees Denis Shapovalov, die vorig jaar de kwartfinales bereikte, in vijf sets (7-6 (3) 6-4 1-6 4-6 6-3). Hurkacz kwam in zijn vier eerdere deelnames aan de Australian Open nooit voorbij de tweede ronde.

De Brit Cameron Norrie, de nummer 12 van de wereld, verloor in vijf sets van Jiri Lehecka uit Tsjechië. Het werd 6-7 (10), 6-3, 3-6, 6-1, 6-4 voor Lehecka, die het in de vierde ronde opneemt tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime.

Meer uit Sport

Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

2 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

2 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

3 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

6 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

1 dag geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

1 dag geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 dag geleden