Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan Korda verslaat Medvedev in derde ronde Australian Open

Amerikaan Korda verslaat Medvedev in derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd de achtste finales van de Australian Open te bereiken. De verliezend finalist van de afgelopen twee edities moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Sebastian Korda. Het werd in Melbourne 7-6 (7) 6-3 7-6 (4) voor Korda.

Medvedev, die vorig jaar in de finale verloor van Rafael Nadal, had het vanaf het begin af aan moeilijk met de 22-jarige Amerikaan. Korda kende een flitsende start maar verspeelde een dubbele break voorsprong. Bij een stand van 5-4 in de eerste set lukte het de zoon van Petr Korda, winnaar van de Australian Open in 1998, vervolgens niet om uit te serveren. Pas in de tiebreak trok Korda de set na 1 uur en 15 minuten alsnog naar zich toe.

Ook in de tweede en derde set was het Korda die vanaf de start een voorsprong pakte. Hoewel Medvedev langzaam op stoom leek te komen en in de derde set opnieuw een tiebreak afdwong, was het opnieuw Korda die aan het langste eind trok. "Het was een ongelooflijke wedstrijd", zei Korda achteraf. "Ik heb gedaan wat ik moest doen. Dit is geweldig", zei hij over het behalen van de achtste finales.

Hurkacz

Korda neemt het in de achtste finales op tegen Hubert Hurkacz uit Polen. Die versloeg de Canadees Denis Shapovalov, die vorig jaar de kwartfinales bereikte, in vijf sets (7-6 (3) 6-4 1-6 4-6 6-3). Hurkacz kwam in zijn vier eerdere deelnames aan de Australian Open nooit voorbij de tweede ronde.

De Brit Cameron Norrie, de nummer 12 van de wereld, verloor in vijf sets van Jiri Lehecka uit Tsjechië. Het werd 6-7 (10), 6-3, 3-6, 6-1, 6-4 voor Lehecka, die het in de vierde ronde opneemt tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime.

Meer uit Sport

Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

17 minuten geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

1 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

1 uur geleden
Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

3 uur geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

4 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

4 uur geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

7 uur geleden