Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaan Chen volgt Hanyu op als olympisch kampioen kunstrijden

Amerikaan Chen volgt Hanyu op als olympisch kampioen kunstrijden

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Nathan Chen heeft Yuzuru Hanyu onttroond als olympisch kampioen. De 22-jarige Chen zette eerder deze week in de korte kür al een wereldrecord neer met 113,97 punten en hij maakte het donderdag af in de vrije kür (218,63). De Japanner Hanyu, de olympisch kampioen van Sotsji 2014 en Pyeongchang 2018, eindigde achter twee landgenoten op de vierde plaats.

De 27-jarige titelverdediger was in de korte kür al niet verder gekomen dan de achtste score. Hanyu had de afgelopen jaren veel last van blessures en het was zelfs lang onzeker of hij kon meedoen aan de Spelen. Hij hoopte net als de Zweed Gillis Grafström in 1920, 1924 en 1928 drie keer op rij olympisch kampioen te worden, maar Hanyu kon in Beijing niet meedoen om het goud. De Japanner ging in de afsluitende vrije kür twee keer onderuit, onder meer bij een poging om als eerste kunstrijder een viervoudige axel uit te voeren.

Terwijl Hanyu de nodige foutjes maakte, zette Chen een vrijwel perfecte kür neer. Op de muziek van Rocket Man van Elton John kwam de wereldkampioen van 2018, 2019 en 2021 tot een puntentotaal van 218,63, iets onder zijn eigen wereldrecord. De Amerikaan pakte het goud met een totaal van 332,60 punten, ruim 20 punten meer dan de Japanner Yuma Kagiyama (310,05). Het brons ging naar diens landgenoot Shoma Uno (293,00). Hanyu viel met 283,21 buiten het podium.

Familie

"Dit betekent alles voor me", zei Chen, wiens ouders uit China komen. Hij werd zelf geboren in Salt Lake City. "Via mijn familie heb ik een speciale band met Beijing. Geweldig om hier olympisch kampioen te worden. Het was een heel leuke kür om te schaatsen, het ging als een wervelwind voorbij. Na de laatste sprong voelde ik dat ik wel eens kon gaan winnen."

Chen pakte eerder deze week met de VS al zilver in de landenwedstrijd achter Rusland, al zijn de medailles vanwege een "juridische kwestie" nog altijd niet uitgereikt. De Russische kunstrijdster Kamila Valieva zou positief hebben getest op doping.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

4 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

7 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

8 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

9 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

9 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden