Amerikaan bekent ontvoeringsplan gouverneur Michigan
GRAND RAPIDS (ANP/RTR) - Een van de veertien mannen die ervan wordt verdacht de gouverneur van Michigan te willen ontvoeren, is uit de school geklapt en bekende woensdag onderdeel te zijn van een samenzwering rond Democrate Gretchen Whitmer.
Verdachte Ty Garbin legde zijn bekentenis af voor de federale rechtbank in Grand Rapids nadat hij een deal had gesloten met justitie om te getuigen tegen de andere dertien verdachten. Tegen hen lopen zowel federale strafzaken als strafzaken van de staat Michigan.
Garbin werd in oktober met vier anderen gearresteerd en aangeklaagd door de federale autoriteiten. Zij zouden van plan zijn geweest om Whitmer afgelopen zomer uit haar vakantiehuis te ontvoeren. In de bekentenis staat dat Garbin en de anderen onderdeel uitmaakten van een anti-overheidsmilitie, genaamd Wolverine Watchmen.
Acht van de verdachten zijn door de staat aangeklaagd op verdenking van terrorisme en horen volgens de openbaar aanklager ook bij de militie. De verdachten wilden Whitmer ontvoeren omdat zij het oneens waren met de beperkende maatregelen die zij als gouverneur nam om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Levenslang
De uitspraak in de zaak van Garbin, die voorlopig achter de tralies blijft, zou op 8 juli zijn. Hem hing maximaal een levenslange celstraf boven het hoofd. De federale strafzaak tegen de anderen begint op 23 maart. Hoewel strafvermindering voor Garbin niet gegarandeerd wordt met de deal, besloten de aanklagers om eventueel een lagere strafeis in te dienen afhankelijk van de mate van zijn medewerking.
De federale aanklager verdenkt Garbin en vijf andere beklaagden van plannen om Whitmer te ontvoeren. Zij zouden in juli bij elkaar zijn gekomen in de staat Wisconsin voor schietoefening met militaire geweren, en zouden Whitmers vakantiehuis in augustus en september hebben geobserveerd.
Volgens Garbin heeft een medeverdachte in juni gezegd dat hij "200 mensen wilde recruteren om het Capitool van Michigan te bestormen, politici voor verraad terecht laten staan en die op live televisie op te hangen". Garbin zou daarop zelf hebben voorgesteld om te wachten tot na de presidentsverkiezingen. Vanwege de onrust die de samenzweerders dan verwachtten zou het makkelijker opereren zijn geweest, dachten ze.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
7 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
5 uur geleden