Amerikaan bekent ontvoeringsplan gouverneur Michigan
GRAND RAPIDS (ANP/RTR) - Een van de veertien mannen die ervan wordt verdacht de gouverneur van Michigan te willen ontvoeren, is uit de school geklapt en bekende woensdag onderdeel te zijn van een samenzwering rond Democrate Gretchen Whitmer.
Verdachte Ty Garbin legde zijn bekentenis af voor de federale rechtbank in Grand Rapids nadat hij een deal had gesloten met justitie om te getuigen tegen de andere dertien verdachten. Tegen hen lopen zowel federale strafzaken als strafzaken van de staat Michigan.
Garbin werd in oktober met vier anderen gearresteerd en aangeklaagd door de federale autoriteiten. Zij zouden van plan zijn geweest om Whitmer afgelopen zomer uit haar vakantiehuis te ontvoeren. In de bekentenis staat dat Garbin en de anderen onderdeel uitmaakten van een anti-overheidsmilitie, genaamd Wolverine Watchmen.
Acht van de verdachten zijn door de staat aangeklaagd op verdenking van terrorisme en horen volgens de openbaar aanklager ook bij de militie. De verdachten wilden Whitmer ontvoeren omdat zij het oneens waren met de beperkende maatregelen die zij als gouverneur nam om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Levenslang
De uitspraak in de zaak van Garbin, die voorlopig achter de tralies blijft, zou op 8 juli zijn. Hem hing maximaal een levenslange celstraf boven het hoofd. De federale strafzaak tegen de anderen begint op 23 maart. Hoewel strafvermindering voor Garbin niet gegarandeerd wordt met de deal, besloten de aanklagers om eventueel een lagere strafeis in te dienen afhankelijk van de mate van zijn medewerking.
De federale aanklager verdenkt Garbin en vijf andere beklaagden van plannen om Whitmer te ontvoeren. Zij zouden in juli bij elkaar zijn gekomen in de staat Wisconsin voor schietoefening met militaire geweren, en zouden Whitmers vakantiehuis in augustus en september hebben geobserveerd.
Volgens Garbin heeft een medeverdachte in juni gezegd dat hij "200 mensen wilde recruteren om het Capitool van Michigan te bestormen, politici voor verraad terecht laten staan en die op live televisie op te hangen". Garbin zou daarop zelf hebben voorgesteld om te wachten tot na de presidentsverkiezingen. Vanwege de onrust die de samenzweerders dan verwachtten zou het makkelijker opereren zijn geweest, dachten ze.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
43 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden