
Amerika: langstzittende onschuldige gevangene na 48 jaar vrij
OKLAHOMA CITY (ANP) - Na 48 jaar, één maand en 18 dagen in de cel te hebben gezeten, is woensdag de Amerikaan Glynn Simmons vrijgesproken van moord. Aangenomen wordt dat dit de langste tijd is die een ten onrechte veroordeelde gevangene in de Verenigde Staten in de cel heeft gezeten, aldus de National Registry of Exonerations, die de duur van de straffen voor onrechtmatige veroordelingen bijhoudt.
De nu 70-jarige Simmons en een medeverdachte werden in 1975 veroordeeld voor de moord op winkelmedewerkster Carolyn Sue Rogers tijdens de beroving van een drankwinkel in Edmond in de Amerikaanse staat Oklahoma. Oorspronkelijk kreeg het tweetal de doodstraf, die later werd omgezet in levenslang, schrijft The New York Times. De veroordeling was gebaseerd op een ooggetuige die zichzelf later tegensprak.
De rechter zei woensdag dat uit "duidelijk en overtuigend bewijs" bleek dat de misdaad waarvoor Simmons in de gevangenis zat, niet door hem was gepleegd. De medeverdachte kwam in 2008 voorwaardelijk vrij.
Simmons kwam in juli op vrije voeten, maar hij is nu dus ook officieel onschuldig verklaard. Hij was woensdag niet beschikbaar voor commentaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
31 minuten geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
11 uur geleden