Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerika is volgens president Biden 'weer aan het werk'

Amerika is volgens president Biden 'weer aan het werk'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden heeft de indruk dat zijn plannen om de Amerikaanse economie vooruit te helpen "werken". Dat heeft hij gezegd nadat uit het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid bleek dat er in de Verenigde Staten vorig jaar 6,4 miljoen banen bij zijn gekomen. Dat is een andere president in een kalenderjaar nog nooit gelukt, benadrukte Biden vrijdag. "Amerika is weer aan het werk", voegde hij eraan toe.

Na het verlies van meer dan 22 miljoen banen aan het begin van de coronapandemie, zorgde een snelle vaccinatiecampagne begin vorig jaar voor een duidelijke opleving van de economie. Daarbij lukte het Biden om met een steunpakket van 1,9 biljoen dollar, omgerekend bijna 1700 miljard euro, de vraag vanuit consumenten en bedrijven extra aan te wakkeren. De werkloosheid daalde in december uiteindelijk tot 3,9 procent, ruim onder het niveau dat economen begin vorig jaar hadden voorzien.

Toch zijn niet alle Amerikanen overtuigd van Bidens economische beleid. Uit peilingen kwam recent naar voren dat er ook veel mensen ontevreden zijn, vooral als gevolg van de sterk opgelopen inflatie. Die beeldvorming probeerde Biden met zijn opmerkingen vrijdag tegen te gaan. Ook betwiste hij beweringen van politici dat hij niet genoeg zou doen om de sterke prijsstijgingen voor gewone Amerikanen aan te pakken.

Zo schetste Biden de stappen die zijn regering neemt om de verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketens van bedrijven te verminderen. Die verstoringen worden als een belangrijke oorzaak beschouwd van de hoge prijzen. Biden herhaalde ook zijn oproep aan politici in Washington om zijn nieuwere economische plan, waarmee ruwweg 2 biljoen dollar is gemoeid, goed te keuren. Dat pakket zou ook helpen bij het terugdringen van de inflatie.

Meer uit Financieel

ABN AMRO op dreef met grote reorganisatie: al 1500 banen weg

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.

47 minuten geleden
Uitzender Randstad kampt met dalende Europese omzet, groeit in VS

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een lagere omzet geboekt. Daarbij had het bedrijf het vooral lastig op de Europese markt, waar de opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland aanzienlijk daalden. Op de Noord-Amerikaanse markt groeide Randstad juist weer licht.

50 minuten geleden
Nederlandse export ruim 7 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in december met 7,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het bureau voerden bedrijven vooral meer machines en aardolieproducten uit naar het buitenland. In november steeg de export met 5 procent op jaarbasis.

53 minuten geleden
Heineken schrapt komende twee jaar 5000 tot 6000 banen

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken schrapt de komende twee jaar 5000 tot 6000 banen om de kosten verder te verlagen. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaal- en jaarcijfers. Het banenverlies komt bovenop eerdere reorganisaties in de afgelopen jaren waarbij al miljarden werden bezuinigd.

1 uur geleden
Rapport: AI-sector Nederland blijft achter bij andere EU-landen

AMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).

2 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

8 uur geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

9 uur geleden