American Express bij dalers op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Creditcardmaatschappij American Express is vrijdag op de aandelenbeurs in New York gedaald na de presentatie van de kwartaalcijfers. Beleggers waren teleurgesteld in de prognoses die het betaalbedrijf afgaf. Ook andere grote beursgenoteerde bedrijven presenteerden hun resultaten.
American Express zakte kort na de openingsbel ruim 2 procent. Volgens analisten waren de kwartaalresultaten en de verwachtingen van het concern in lijn met de verwachtingen, maar hadden beleggers mogelijk op meer gehoopt.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de stevige koerswinsten in de afgelopen dagen die volgden op de plannen van president Trump om fors te investeren in kunstmatige intelligentie. De Dow-Jonesindex noteerde 0,1 procent lager op 44.500 punten. De brede S&P 500-index won juist 0,1 procent tot 6125 punten, na een nieuw slotrecord op donderdag. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 20.094 punten. De drie graadmeters koersen af op de tweede weekwinst op rij.
Rente verlagen
Beleggers kauwden nog na op de oproep van Trump om de rente te verlagen. De Amerikaanse president deed die oproep in een videotoespraak op het World Economic Forum in Davos. Trump heeft al langer kritiek op het beleid van de Federal Reserve, die onafhankelijk van de politiek besluiten neemt over het monetaire beleid. De Fed vergadert volgende week over de rente en heeft laten doorschemeren het rentetarief dan waarschijnlijk niet verder te verlagen.
Aandelen van Boeing stonden licht hoger. De vliegtuigfabrikant waarschuwde dat de grootschalige stakingen bij zijn fabrieken zwaar op de resultaten hebben gedrukt. Vorig jaar legden tienduizenden werknemers het werk wekenlang neer om een loonconflict. Daardoor kon Boeing minder vliegtuigen afleveren en leed het bedrijf in de laatste drie maanden van het jaar een verlies van ongeveer 4 miljard dollar.
Texas Instruments en Starbucks
Texas Instruments zakte 5,5 procent. De chipmaker presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar gaf een teleurstellende verwachting af voor het huidige kwartaal.
Starbucks steeg een fractie. De koffieketen is van plan om banen te schrappen als onderdeel van het plan van de nieuwe topman om de prestaties van het bedrijf te verbeteren. Hoeveel banen er verdwijnen zal begin maart bekend worden gemaakt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
2 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
4 uur geleden