Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

American Airlines verliest op Wall Street na technische problemen

American Airlines verliest op Wall Street na technische problemen

NEW YORK (ANP) - American Airlines behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij moest korte tijd tal van vluchten aan de grond houden door technische problemen op een van de drukste reisdagen van het jaar. Beleggers zetten het aandeel in de vroege handel daarop zo'n 2 procent lager.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het sterke koersherstel in de afgelopen twee handelsdagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 42.920 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5994 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 19.875 punten.

Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kerst. De New Yorkse beurzen zijn ook slechts een halve dag open en sluiten om 19.00 uur Nederlandse tijd vanwege kerstavond. Wall Street blijft op eerste kerstdag gesloten, maar is in tegenstelling tot de Europese beurzen op tweede kerstdag wel open.

Toekomst US Steel

US Steel leverde bijna 1 procent in. Beleggers verwerkten het nieuws dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming wist te bereiken over zijn beoordeling van de verkoop van het Amerikaanse staalconcern aan het Japanse Nippon Steel. Het is nu aan president Joe Biden om een besluit te nemen over de transactie met een waarde van zo'n 14 miljard dollar.

Biden heeft eerder al aangegeven dat US Steel in Amerikaanse handen moet blijven en de verkoop aan het Japanse Nippon Steel op grond van nationale veiligheid te willen blokkeren. De president heeft nu vijftien dagen de tijd om zijn besluit aan te kondigen. Ook aankomend president Donald Trump liet begin deze maand weten de overname van US Steel te willen blokkeren. Trump wil het Amerikaanse bedrijf "weer sterk en geweldig maken" met een reeks belastingvoordelen en tarieven.

Techbranche in de plus

Grote tech- en chipbedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Nvidia en Broadcom wonnen verder tot ruim 1 procent. Meta won een dag eerder al meer dan 2 procent, terwijl Broadcom en Nvidia tot ruim 5 procent stegen. Mede dankzij die koerswinsten sloot techgraadmeter Nasdaq maandag 1 procent hoger.

Meer uit Financieel

AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

27 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

4 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

4 uur geleden