American Airlines verliest op Wall Street na technische problemen
NEW YORK (ANP) - American Airlines behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij moest korte tijd tal van vluchten aan de grond houden door technische problemen op een van de drukste reisdagen van het jaar. Beleggers zetten het aandeel in de vroege handel daarop zo'n 2 procent lager.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na het sterke koersherstel in de afgelopen twee handelsdagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 42.920 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5994 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 19.875 punten.
Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kerst. De New Yorkse beurzen zijn ook slechts een halve dag open en sluiten om 19.00 uur Nederlandse tijd vanwege kerstavond. Wall Street blijft op eerste kerstdag gesloten, maar is in tegenstelling tot de Europese beurzen op tweede kerstdag wel open.
Toekomst US Steel
US Steel leverde bijna 1 procent in. Beleggers verwerkten het nieuws dat het Amerikaanse nationale veiligheidspanel geen overeenstemming wist te bereiken over zijn beoordeling van de verkoop van het Amerikaanse staalconcern aan het Japanse Nippon Steel. Het is nu aan president Joe Biden om een besluit te nemen over de transactie met een waarde van zo'n 14 miljard dollar.
Biden heeft eerder al aangegeven dat US Steel in Amerikaanse handen moet blijven en de verkoop aan het Japanse Nippon Steel op grond van nationale veiligheid te willen blokkeren. De president heeft nu vijftien dagen de tijd om zijn besluit aan te kondigen. Ook aankomend president Donald Trump liet begin deze maand weten de overname van US Steel te willen blokkeren. Trump wil het Amerikaanse bedrijf "weer sterk en geweldig maken" met een reeks belastingvoordelen en tarieven.
Techbranche in de plus
Grote tech- en chipbedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Nvidia en Broadcom wonnen verder tot ruim 1 procent. Meta won een dag eerder al meer dan 2 procent, terwijl Broadcom en Nvidia tot ruim 5 procent stegen. Mede dankzij die koerswinsten sloot techgraadmeter Nasdaq maandag 1 procent hoger.
Meer uit Financieel
ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.
3 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
3 uur geleden