Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

American Airlines boekt hoogste omzet sinds uitbraak van corona

American Airlines boekt hoogste omzet sinds uitbraak van corona

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - American Airlines heeft het afgelopen kwartaal de hoogste omzet geboekt sinds het begin van de coronapandemie. Veel mensen bezochten familieleden tijdens de feestdagen. Wel werden veel vluchten geannuleerd vanwege extreem weer en tekorten aan bemanningsleden door het oplopende aantal coronabesmettingen. De opbrengsten waren ook nog beduidend lager dan in het vergelijkbare kwartaal van 2019.

De grootste luchtvaartmaatschappij van de Verenigde Staten boekte in het vierde kwartaal een omzet van 9,4 miljard dollar (8,3 miljard euro). In de laatste drie maanden van 2019 werd nog een omzet geboekt van 11,3 miljard dollar. In heel 2021 vervoerde American Airlines 165 miljoen passagiers. Dat ging met pieken en dalen, naargelang de geldende coronamaatregelen.

Dit alles resulteerde de afgelopen periode in een verlies van 931 miljoen dollar. Over het hele jaar werd een min geboekt van 5,4 miljard dollar. American Airlines verwacht dat de omzet voor het lopende kwartaal vanwege de voortdurende pandemie zeker een vijfde lager zal uitvallen dan in dezelfde periode in 2019.

Meer uit Financieel

Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

49 minuten geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

1 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

1 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

1 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

1 uur geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

2 uur geleden
België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

2 uur geleden