American Airlines boekt hoogste omzet sinds uitbraak van corona
FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - American Airlines heeft het afgelopen kwartaal de hoogste omzet geboekt sinds het begin van de coronapandemie. Veel mensen bezochten familieleden tijdens de feestdagen. Wel werden veel vluchten geannuleerd vanwege extreem weer en tekorten aan bemanningsleden door het oplopende aantal coronabesmettingen. De opbrengsten waren ook nog beduidend lager dan in het vergelijkbare kwartaal van 2019.
De grootste luchtvaartmaatschappij van de Verenigde Staten boekte in het vierde kwartaal een omzet van 9,4 miljard dollar (8,3 miljard euro). In de laatste drie maanden van 2019 werd nog een omzet geboekt van 11,3 miljard dollar. In heel 2021 vervoerde American Airlines 165 miljoen passagiers. Dat ging met pieken en dalen, naargelang de geldende coronamaatregelen.
Dit alles resulteerde de afgelopen periode in een verlies van 931 miljoen dollar. Over het hele jaar werd een min geboekt van 5,4 miljard dollar. American Airlines verwacht dat de omzet voor het lopende kwartaal vanwege de voortdurende pandemie zeker een vijfde lager zal uitvallen dan in dezelfde periode in 2019.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
38 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
10 uur geleden