Ambtenaren schrikken van bureausensoren 'made in China'
DEN HAAG (ANP) - Een proef met sensoren die nagaan of bureaus in een ministerie bezet zijn, is een paar weken onderbroken wegens zorgen om onder meer Chinese spionage. Op de kastjes stond 'made in China'. Nader onderzoek wijst uit dat alleen de verpakking uit China komt, laat het ministerie van Binnenlandse Zaken weten na berichtgeving van De Telegraaf.
Een aantal overheidsdiensten draait proef met de sensoren van het zogeheten Workspace Management System (WMS). Ambtenaren kunnen hiermee zien welke werkplekken en vergaderruimtes vrij zijn en bijvoorbeeld beslissen of ze thuis werken of op kantoor. Schoonmakers weten welke ruimtes zijn gebruikt en misschien een schoonmaakbeurt nodig hebben. Ook wordt duidelijk of werkplekken kunnen worden ingekrompen.
Maar ambtenaren schrokken van de tekst 'made in China' op de 14.500 sensoren. Westerse overheden zijn tegenwoordig beducht voor spionage met behulp van Chinese technologie. Maar het gaat "enkel om de plastic hoesjes waarmee de sensoren worden bevestigd", zegt het ministerie. "Er is geen sprake van Chinese technologie die in de overheidspanden wordt bevestigd." De sensoren en het systeem zijn "veilig".
De onder bureaus bevestigde kastjes worden ook beter vastgeplakt na klachten dat ze losraakten. De pilot van 1,5 miljoen euro wordt hervat en eind dit jaar afgerond.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden