Ambtenaren schrikken van bureausensoren 'made in China'
DEN HAAG (ANP) - Een proef met sensoren die nagaan of bureaus in een ministerie bezet zijn, is een paar weken onderbroken wegens zorgen om onder meer Chinese spionage. Op de kastjes stond 'made in China'. Nader onderzoek wijst uit dat alleen de verpakking uit China komt, laat het ministerie van Binnenlandse Zaken weten na berichtgeving van De Telegraaf.
Een aantal overheidsdiensten draait proef met de sensoren van het zogeheten Workspace Management System (WMS). Ambtenaren kunnen hiermee zien welke werkplekken en vergaderruimtes vrij zijn en bijvoorbeeld beslissen of ze thuis werken of op kantoor. Schoonmakers weten welke ruimtes zijn gebruikt en misschien een schoonmaakbeurt nodig hebben. Ook wordt duidelijk of werkplekken kunnen worden ingekrompen.
Maar ambtenaren schrokken van de tekst 'made in China' op de 14.500 sensoren. Westerse overheden zijn tegenwoordig beducht voor spionage met behulp van Chinese technologie. Maar het gaat "enkel om de plastic hoesjes waarmee de sensoren worden bevestigd", zegt het ministerie. "Er is geen sprake van Chinese technologie die in de overheidspanden wordt bevestigd." De sensoren en het systeem zijn "veilig".
De onder bureaus bevestigde kastjes worden ook beter vastgeplakt na klachten dat ze losraakten. De pilot van 1,5 miljoen euro wordt hervat en eind dit jaar afgerond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
8 uur geleden