Ambtenaar: satellietbedrijf Musk helpt Tonga weer aan internet
NUKU'ALOFA (ANP/RTR) - Het satellietbedrijf van Elon Musk is bezig om het door een vulkaanuitbarsting getroffen Tonga weer op het internet aan te sluiten. Dat zegt althans een ambtenaar in Fiji, waar momenteel aan de verbinding gewerkt zou worden.
Door de immense onderzeese vulkaanuitbarsting half januari werd de enige glasvezelverbinding met de eilandengroep verbroken. Sindsdien is er sprake van beperkte connectiviteit. Volgens de procureur-generaal van Fiji is een team van Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX bezig om een zogeheten gatewaystation via de Starlink-satellieten op te zetten.
Starlink is een divisie van SpaceX. Het bedrijf brengt satellieten in een baan rond de aarde om breedbandinternet te kunnen aanbieden in afgelegen gebieden. Momenteel zweven er al zo'n 2000 Starlink-satellieten in de ruimte. Musk had eerder al gezegd dat Starlink mogelijk kon helpen.
Tsunami
De uitbarsting van de vulkaan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai veroorzaakte een tsunami die dorpen en resorts verwoestte. De hoofdstad Nuku'alofa werd met as bedekt en ook de glasvezelkabel raakte beschadigd.
Over de timing van de werkzaamheden van SpaceX is niets duidelijk. Volgens de procureur-generaal zouden ingenieurs zes maanden lang een grondstation op Fuji willen exploiteren. SpaceX was volgens persbureau Reuters niet direct bereikbaar voor commentaar.
Ondertussen zou een kabelreparatieschip al bijna een week voor de kust van het hoofdeiland van Tonga liggen in een poging de beschadigde onderzeese kabel te repareren. De hulp aan de eilandengroep wordt daarbij bemoeilijkt door de beperkingen als gevolg van de coronapandemie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
6 uur geleden