Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambtenaar in 2020 ontslagen om maken vals paspoort voor Taghi

Ambtenaar in 2020 ontslagen om maken vals paspoort voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - Een Haagse ambtenaar die valse paspoorten voor criminelen zou hebben gemaakt is in juni 2020 op staande voet ontslagen. Dat laat de gemeente Den Haag weten. Volgens een woordvoerder zijn er maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. De ambtenaar, de 50-jarige M. van D., zou onder meer een vals paspoort hebben geregeld voor Ridouan Taghi.

Taghi is hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Tijdens een regiezitting maandag kwam de verdenking tegen Van D. naar buiten. De vrouw zou tussen 2009 en 2014 rond de twintig paspoorten hebben gemaakt. Daarvoor zou ze 1000 euro per stuk hebben gekregen.

De zaak tegen Van D. en haar vermeende opdrachtgever, de 40-jarige F.N., wordt op 28 november en 1 december inhoudelijk behandeld.

Informatieverstrekking

Volgens de gemeente Den Haag heeft het Openbaar Ministerie gevraagd "zeer terughoudend te zijn met het verstrekken van informatie" zolang het onderzoek nog liep. De gemeenteraad is vertrouwelijk op de hoogte gebracht. De vrouw heeft zich volgens een gemeentewoordvoerder tussen 2012 en 2015 "herhaaldelijk niet gehouden aan de voorgeschreven strenge procedures en werkinstructies voor de uitgifte van paspoorten".

Vanwege de zaak kan een ambtenaar die een aanvraag voor een paspoort of een ander reisdocument in behandeling heeft genomen voortaan "in ieder geval nooit het paspoort uitreiken". Ook houdt de gemeente scherper in de gaten hoeveel identiteitsbewijzen binnenkomen en worden uitgegeven "zodat er actueel zicht is op wat binnenkomt en naar buiten gaat". Verder kunnen Hagenaars nog maar op twee plekken hun reisdocumenten ophalen, namelijk het stadhuis en een stadsdeelkantoor.

Afgelopen vrijdag schreef staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) aan de Tweede Kamer dat er "structurele problemen" zijn met de manier waarop in Nederland paspoorten uitgegeven worden, met "fouten en fraude" tot gevolg. Zo zijn er al tientallen voorbeelden bekend van officiële paspoorten met vervalste gegevens erin, aangemaakt door corrupte ambtenaren. Ze maken bijvoorbeeld een document met een valse naam erin, of een vervalste foto.

Meer uit Binnenland

Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

2 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

4 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

8 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

9 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

10 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

11 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

11 uur geleden