Ambtenaar gemeente Den Haag krijgt celstraf voor valse paspoorten
DEN HAAG (ANP) - Een voormalige ambtenaar van de gemeente Den Haag is dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf voor het maken van acht valse paspoorten. Hij krijgt een celstraf opgelegd van 32 maanden, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. Ook mag hij van de rechtbank Den Haag zes jaar lang niet werken bij een overheidsinstantie die identiteitsbewijzen afgeeft.
Volgens de rechtbank heeft de man kans gezien om het aanvraagproces van paspoorten te manipuleren. Hij heeft zelf aanvraagformulieren ingevuld, betalingen verricht en gebruikgemaakt van biometrische gegevens van nietsvermoedende burgers aan de balie. De rechtbank vindt dat hij "op geraffineerde wijze misbruik heeft gemaakt van zijn positie als ambtenaar bij de afdeling burgerzaken".
Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden vier jaar celstraf geëist, waarvan een jaar voorwaardelijk, en een beroepsverbod van zeven jaar. De man werkte sinds maart vorig jaar als uitzendkracht bij de gemeente. Hij werd in september aangehouden na een onderzoek van de rijksrecherche.
Afwijking
De zaak kwam aan het rollen doordat de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) vorig jaar ontdekte dat de pasfoto voor op een nieuw rijbewijs afweek van eerdere foto's. De RDW meldde dit bij de gemeente, die aangifte deed. Ook werd in september een verdachte aangehouden die een vals paspoort in zijn bezit had. Deze man moest nog een straf uitzitten van bijna elf jaar.
Vorig jaar december werd, in een andere zaak, een ambtenaar van de gemeente Den Haag veroordeeld voor het vervalsen van paspoorten voor zware criminelen. Zowel bij Ridouan Taghi en Naoufal F. werden paspoorten gevonden die naar haar waren te herleiden. Zij kreeg van de rechtbank Amsterdam een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van een jaar. Een tussenpersoon, die de rechtbank "de schakel tussen de boven- en onderwereld" noemde, kreeg twee jaar cel. Vanwege die zaak had Den Haag de regels aangescherpt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
17 uur geleden