Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambtenaar gemeente Den Haag krijgt celstraf voor valse paspoorten

Ambtenaar gemeente Den Haag krijgt celstraf voor valse paspoorten

DEN HAAG (ANP) - Een voormalige ambtenaar van de gemeente Den Haag is dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf voor het maken van acht valse paspoorten. Hij krijgt een celstraf opgelegd van 32 maanden, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. Ook mag hij van de rechtbank Den Haag zes jaar lang niet werken bij een overheidsinstantie die identiteitsbewijzen afgeeft.

Volgens de rechtbank heeft de man kans gezien om het aanvraagproces van paspoorten te manipuleren. Hij heeft zelf aanvraagformulieren ingevuld, betalingen verricht en gebruikgemaakt van biometrische gegevens van nietsvermoedende burgers aan de balie. De rechtbank vindt dat hij "op geraffineerde wijze misbruik heeft gemaakt van zijn positie als ambtenaar bij de afdeling burgerzaken".

Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden vier jaar celstraf geëist, waarvan een jaar voorwaardelijk, en een beroepsverbod van zeven jaar. De man werkte sinds maart vorig jaar als uitzendkracht bij de gemeente. Hij werd in september aangehouden na een onderzoek van de rijksrecherche.

Afwijking

De zaak kwam aan het rollen doordat de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) vorig jaar ontdekte dat de pasfoto voor op een nieuw rijbewijs afweek van eerdere foto's. De RDW meldde dit bij de gemeente, die aangifte deed. Ook werd in september een verdachte aangehouden die een vals paspoort in zijn bezit had. Deze man moest nog een straf uitzitten van bijna elf jaar.

Vorig jaar december werd, in een andere zaak, een ambtenaar van de gemeente Den Haag veroordeeld voor het vervalsen van paspoorten voor zware criminelen. Zowel bij Ridouan Taghi en Naoufal F. werden paspoorten gevonden die naar haar waren te herleiden. Zij kreeg van de rechtbank Amsterdam een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van een jaar. Een tussenpersoon, die de rechtbank "de schakel tussen de boven- en onderwereld" noemde, kreeg twee jaar cel. Vanwege die zaak had Den Haag de regels aangescherpt.

Meer uit Binnenland

Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

1 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

3 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

4 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

6 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

6 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

8 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

11 uur geleden