Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze Hiddink wil met 'gretige spelersgroep' naar WK

Ambitieuze Hiddink wil met 'gretige spelersgroep' naar WK

WILLEMSTAD (ANP) - Guus Hiddink heeft bij zijn presentatie als bondscoach en technisch directeur van Curaçao een duidelijke doelstelling uitgesproken. "Als er wordt gevraagd, gaan we naar het WK? Dan zeg ik: 'ja, we gaan naar het WK'. Wat kan ik anders zeggen? We gaan er alles aan doen. De ambitie is er en het zou fantastisch zijn als Curaçao het WK haalt. We gaan er hard aan werken om als team zo sterk mogelijk te worden."

Hiddink, die voor de eerste keer in de Caraïben aan de slag gaat, vergeleek de uitdaging op het eiland met zijn functie als bondscoach van Australië, dat hij naar het WK in Duitsland in 2006 bracht. "Dat leek in het begin ook bijna onmogelijk, maar is wel gelukt."

Hiddink erkende dat de afronding van het vertrek van zijn voorganger, Remko Bicentini, te lang heeft geduurd. "Daardoor heeft het ook extreem lang geduurd voordat ik met het team aan de slag kon gaan."

Kort geding

De nationale voetbalbond FFK bereikte afgelopen donderdag tijdens een kort geding overeenstemming over de financiële afwikkeling van het contract. De benoeming van Hiddink werd in augustus al aangekondigd, nadat hij in het voorjaar was benaderd. "De situatie was vervelend voor Bicentini. Ik heb zelf ook wel eens in zo'n situatie gezeten. Maar voetbal gaat door", zei de oud-bondscoach van Oranje. Hij wilde dat de bond eerst de zaak met Bicentini afrondde voordat hij zelf officieel met zijn werkzaamheden zou beginnen.

De 74-jarige Hiddink ging akkoord met een dienstverband tot en met het WK van 2022 in Qatar. Afgelopen week was er een trainingskamp met de nationale selectie op Curaçao. Volgens hem 'straalt de gretigheid' bij de spelers eraf. "Ze hebben de afgelopen jaren een fantastische prestatie geleverd door van een FIFA-ranking van in de 100 naar een plaats rond de 80 te gaan. Nu moeten we de volgende stap maken."

Hij wilde nog geen namen noemen van spelers die hij selecteert, ook niet van voetballers met Curaçaose roots die hij eventueel wil uitnodigen. "Daarvoor is het nu nog te vroeg." Wel hoopt hij dat het binnenkort weer mogelijk is om wedstrijden te bezoeken om spelers te bekijken. Dat is ook de reden dat hij zich niet op Curaçao gaat vestigen. "De meeste voetballers spelen in de Nederlandse, Duitse en Engelse competities. Die wil ik zoveel mogelijk bekijken."

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

3 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

3 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

5 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

5 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

7 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

7 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

7 uur geleden