Ambitieuze Hiddink wil met 'gretige spelersgroep' naar WK
WILLEMSTAD (ANP) - Guus Hiddink heeft bij zijn presentatie als bondscoach en technisch directeur van Curaçao een duidelijke doelstelling uitgesproken. "Als er wordt gevraagd, gaan we naar het WK? Dan zeg ik: 'ja, we gaan naar het WK'. Wat kan ik anders zeggen? We gaan er alles aan doen. De ambitie is er en het zou fantastisch zijn als Curaçao het WK haalt. We gaan er hard aan werken om als team zo sterk mogelijk te worden."
Hiddink, die voor de eerste keer in de Caraïben aan de slag gaat, vergeleek de uitdaging op het eiland met zijn functie als bondscoach van Australië, dat hij naar het WK in Duitsland in 2006 bracht. "Dat leek in het begin ook bijna onmogelijk, maar is wel gelukt."
Hiddink erkende dat de afronding van het vertrek van zijn voorganger, Remko Bicentini, te lang heeft geduurd. "Daardoor heeft het ook extreem lang geduurd voordat ik met het team aan de slag kon gaan."
Kort geding
De nationale voetbalbond FFK bereikte afgelopen donderdag tijdens een kort geding overeenstemming over de financiële afwikkeling van het contract. De benoeming van Hiddink werd in augustus al aangekondigd, nadat hij in het voorjaar was benaderd. "De situatie was vervelend voor Bicentini. Ik heb zelf ook wel eens in zo'n situatie gezeten. Maar voetbal gaat door", zei de oud-bondscoach van Oranje. Hij wilde dat de bond eerst de zaak met Bicentini afrondde voordat hij zelf officieel met zijn werkzaamheden zou beginnen.
De 74-jarige Hiddink ging akkoord met een dienstverband tot en met het WK van 2022 in Qatar. Afgelopen week was er een trainingskamp met de nationale selectie op Curaçao. Volgens hem 'straalt de gretigheid' bij de spelers eraf. "Ze hebben de afgelopen jaren een fantastische prestatie geleverd door van een FIFA-ranking van in de 100 naar een plaats rond de 80 te gaan. Nu moeten we de volgende stap maken."
Hij wilde nog geen namen noemen van spelers die hij selecteert, ook niet van voetballers met Curaçaose roots die hij eventueel wil uitnodigen. "Daarvoor is het nu nog te vroeg." Wel hoopt hij dat het binnenkort weer mogelijk is om wedstrijden te bezoeken om spelers te bekijken. Dat is ook de reden dat hij zich niet op Curaçao gaat vestigen. "De meeste voetballers spelen in de Nederlandse, Duitse en Engelse competities. Die wil ik zoveel mogelijk bekijken."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich met de vijfde overwinning van het seizoen in de subtop van de Eredivisie genesteld. Het elftal van trainer Dick Schreuder won in Nijmegen met 2-0 van FC Groningen. De doelpunten van NEC werden door de Japanners Kodai Sano en Kento Shiogai gemaakt. NEC steeg naar de zevende plaats, FC Groningen staat zesde met 1 punt meer.
22 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Trainer Paul Simonis is al na vier maanden ontslagen bij VfL Wolfsburg. Dat melden doorgaans betrouwbare media zoals Sky. De voormalige trainer van Go Ahead Eagles wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte start van het seizoen, waarin Wolfsburg uit tien duels 8 punten haalde.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht versloeg Ajax (2-1) door twee goed uitgevoerde standaardsituaties. Matisse Didden en Sébastien Haller troffen doel na een goed genomen hoekschop en vrije trap van Souffian El Karouani, de linksback in vorm bij de club uit de Domstad.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen AZ opnieuw met Guus Til in de spits. De aanvallende middenvelder krijgt de voorkeur boven Ricardo Pepi, die in Alkmaar op de reservebank zit. Datzelfde geldt voor Myron Boadu.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fred Grim weet niet hoe lang hij interim-trainer van Ajax blijft. "De vraag is gesteld of ik deze wedstrijd voor de club wilde coachen", zei hij na een nederlaag bij FC Utrecht (2-1). "Natuurlijk wilde ik dat, maar over de toekomst is nog niet gesproken."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wout Weghorst snapt niet waarom zijn doelpunt in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht werd afgekeurd. "Scheidsrechter Danny Makkelie had besloten weinig te fluiten", zei de spits na een nederlaag van 2-1 in De Galgenwaard. "Hij liet het spel doorgaan en beoordeelde duels van Youri Regeer en Lucas Rosa aanvankelijk niet als overtredingen. Hij wees zelfs naar de bal, dat hebben jullie toch wel gezien? Op advies van de videoscheidsrechter besliste hij anders en een minuut later maakte FC Utrecht 1-0. Dat is wel bepalend toch?"
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ajax blijft ook onder interim-trainer Fred Grim kwetsbaar bij standaardsituaties. De club uit Amsterdam verloor met de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga op de bank bij FC Utrecht (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.
2 uur geleden