Ambitieuze Hiddink wil met 'gretige spelersgroep' naar WK
WILLEMSTAD (ANP) - Guus Hiddink heeft bij zijn presentatie als bondscoach en technisch directeur van Curaçao een duidelijke doelstelling uitgesproken. "Als er wordt gevraagd, gaan we naar het WK? Dan zeg ik: 'ja, we gaan naar het WK'. Wat kan ik anders zeggen? We gaan er alles aan doen. De ambitie is er en het zou fantastisch zijn als Curaçao het WK haalt. We gaan er hard aan werken om als team zo sterk mogelijk te worden."
Hiddink, die voor de eerste keer in de Caraïben aan de slag gaat, vergeleek de uitdaging op het eiland met zijn functie als bondscoach van Australië, dat hij naar het WK in Duitsland in 2006 bracht. "Dat leek in het begin ook bijna onmogelijk, maar is wel gelukt."
Hiddink erkende dat de afronding van het vertrek van zijn voorganger, Remko Bicentini, te lang heeft geduurd. "Daardoor heeft het ook extreem lang geduurd voordat ik met het team aan de slag kon gaan."
Kort geding
De nationale voetbalbond FFK bereikte afgelopen donderdag tijdens een kort geding overeenstemming over de financiële afwikkeling van het contract. De benoeming van Hiddink werd in augustus al aangekondigd, nadat hij in het voorjaar was benaderd. "De situatie was vervelend voor Bicentini. Ik heb zelf ook wel eens in zo'n situatie gezeten. Maar voetbal gaat door", zei de oud-bondscoach van Oranje. Hij wilde dat de bond eerst de zaak met Bicentini afrondde voordat hij zelf officieel met zijn werkzaamheden zou beginnen.
De 74-jarige Hiddink ging akkoord met een dienstverband tot en met het WK van 2022 in Qatar. Afgelopen week was er een trainingskamp met de nationale selectie op Curaçao. Volgens hem 'straalt de gretigheid' bij de spelers eraf. "Ze hebben de afgelopen jaren een fantastische prestatie geleverd door van een FIFA-ranking van in de 100 naar een plaats rond de 80 te gaan. Nu moeten we de volgende stap maken."
Hij wilde nog geen namen noemen van spelers die hij selecteert, ook niet van voetballers met Curaçaose roots die hij eventueel wil uitnodigen. "Daarvoor is het nu nog te vroeg." Wel hoopt hij dat het binnenkort weer mogelijk is om wedstrijden te bezoeken om spelers te bekijken. Dat is ook de reden dat hij zich niet op Curaçao gaat vestigen. "De meeste voetballers spelen in de Nederlandse, Duitse en Engelse competities. Die wil ik zoveel mogelijk bekijken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
13 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
15 uur geleden