Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

BERLIJN (ANP) - Bayern München-doelman Manuel Neuer is ook na zijn lange blessureperiode vol ambitie. "Ik wil in dit stadion spelen, omdat hier de finale is", zei de 37-jarige keeper in het Olympiastadion in Berlijn bij de presentatie van de kleurrijke bal waarmee op het EK komende zomer in Duitsland wordt gevoetbald. "We willen samen met onze fans een positieve sfeer creëren en ons grote doel bereiken."

Neuer keerde eind oktober terug in het doel bij Bayern na een beenbreuk die hem een klein jaar aan de kant had gehouden. Voor de komende oefeninterlands - zaterdag tegen Turkije in Berlijn en drie dagen later tegen Oostenrijk in Wenen - is de 117-voudig international na overleg met bondscoach Julian Nagelsmann niet opgeroepen.

"Het komt er voor mij op neer dat ik eerst bij Bayern weer prestaties moet laten zien", zei Neuer nadat de bal - Fussballliebe genaamd - was gepresenteerd. Hij gaat de concurrentie met FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen (31) aan. "Het is natuurlijk mijn doel bij de volgende wedstrijden in maart erbij te zijn. Ik ben zeer ambitieus."

Of hij ook als reservedoelman aan het EK wil beginnen, is de vraag. "Daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor mij is nu het belangrijkste weer op mijn oude niveau terug te komen. Het contact met Julian (Nagelsmann) is goed. Hij is mijn trainer geweest bij Bayern en is blij dat het weer goed met me gaat. Het zou mijn eerste grote toernooi zijn in eigen land. Dat is iets speciaals, natuurlijk wil ik daarbij zijn."

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

5 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

6 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

6 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

7 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

9 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

9 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

9 uur geleden