Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

BERLIJN (ANP) - Bayern München-doelman Manuel Neuer is ook na zijn lange blessureperiode vol ambitie. "Ik wil in dit stadion spelen, omdat hier de finale is", zei de 37-jarige keeper in het Olympiastadion in Berlijn bij de presentatie van de kleurrijke bal waarmee op het EK komende zomer in Duitsland wordt gevoetbald. "We willen samen met onze fans een positieve sfeer creëren en ons grote doel bereiken."

Neuer keerde eind oktober terug in het doel bij Bayern na een beenbreuk die hem een klein jaar aan de kant had gehouden. Voor de komende oefeninterlands - zaterdag tegen Turkije in Berlijn en drie dagen later tegen Oostenrijk in Wenen - is de 117-voudig international na overleg met bondscoach Julian Nagelsmann niet opgeroepen.

"Het komt er voor mij op neer dat ik eerst bij Bayern weer prestaties moet laten zien", zei Neuer nadat de bal - Fussballliebe genaamd - was gepresenteerd. Hij gaat de concurrentie met FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen (31) aan. "Het is natuurlijk mijn doel bij de volgende wedstrijden in maart erbij te zijn. Ik ben zeer ambitieus."

Of hij ook als reservedoelman aan het EK wil beginnen, is de vraag. "Daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor mij is nu het belangrijkste weer op mijn oude niveau terug te komen. Het contact met Julian (Nagelsmann) is goed. Hij is mijn trainer geweest bij Bayern en is blij dat het weer goed met me gaat. Het zou mijn eerste grote toernooi zijn in eigen land. Dat is iets speciaals, natuurlijk wil ik daarbij zijn."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

4 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

5 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden