Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München-doelman Manuel Neuer is ook na zijn lange blessureperiode vol ambitie. "Ik wil in dit stadion spelen, omdat hier de finale is", zei de 37-jarige keeper in het Olympiastadion in Berlijn bij de presentatie van de kleurrijke bal waarmee op het EK komende zomer in Duitsland wordt gevoetbald. "We willen samen met onze fans een positieve sfeer creëren en ons grote doel bereiken."
Neuer keerde eind oktober terug in het doel bij Bayern na een beenbreuk die hem een klein jaar aan de kant had gehouden. Voor de komende oefeninterlands - zaterdag tegen Turkije in Berlijn en drie dagen later tegen Oostenrijk in Wenen - is de 117-voudig international na overleg met bondscoach Julian Nagelsmann niet opgeroepen.
"Het komt er voor mij op neer dat ik eerst bij Bayern weer prestaties moet laten zien", zei Neuer nadat de bal - Fussballliebe genaamd - was gepresenteerd. Hij gaat de concurrentie met FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen (31) aan. "Het is natuurlijk mijn doel bij de volgende wedstrijden in maart erbij te zijn. Ik ben zeer ambitieus."
Of hij ook als reservedoelman aan het EK wil beginnen, is de vraag. "Daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor mij is nu het belangrijkste weer op mijn oude niveau terug te komen. Het contact met Julian (Nagelsmann) is goed. Hij is mijn trainer geweest bij Bayern en is blij dat het weer goed met me gaat. Het zou mijn eerste grote toernooi zijn in eigen land. Dat is iets speciaals, natuurlijk wil ik daarbij zijn."
Meer uit Voetbal
NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
41 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
6 uur geleden