Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

BERLIJN (ANP) - Bayern München-doelman Manuel Neuer is ook na zijn lange blessureperiode vol ambitie. "Ik wil in dit stadion spelen, omdat hier de finale is", zei de 37-jarige keeper in het Olympiastadion in Berlijn bij de presentatie van de kleurrijke bal waarmee op het EK komende zomer in Duitsland wordt gevoetbald. "We willen samen met onze fans een positieve sfeer creëren en ons grote doel bereiken."

Neuer keerde eind oktober terug in het doel bij Bayern na een beenbreuk die hem een klein jaar aan de kant had gehouden. Voor de komende oefeninterlands - zaterdag tegen Turkije in Berlijn en drie dagen later tegen Oostenrijk in Wenen - is de 117-voudig international na overleg met bondscoach Julian Nagelsmann niet opgeroepen.

"Het komt er voor mij op neer dat ik eerst bij Bayern weer prestaties moet laten zien", zei Neuer nadat de bal - Fussballliebe genaamd - was gepresenteerd. Hij gaat de concurrentie met FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen (31) aan. "Het is natuurlijk mijn doel bij de volgende wedstrijden in maart erbij te zijn. Ik ben zeer ambitieus."

Of hij ook als reservedoelman aan het EK wil beginnen, is de vraag. "Daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor mij is nu het belangrijkste weer op mijn oude niveau terug te komen. Het contact met Julian (Nagelsmann) is goed. Hij is mijn trainer geweest bij Bayern en is blij dat het weer goed met me gaat. Het zou mijn eerste grote toernooi zijn in eigen land. Dat is iets speciaals, natuurlijk wil ik daarbij zijn."

Meer uit Voetbal

Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

18 minuten geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

58 minuten geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

2 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

7 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

16 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

17 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

17 uur geleden