Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

Ambitieuze doelman Neuer mikt met Duitsland op finale EK voetbal

BERLIJN (ANP) - Bayern München-doelman Manuel Neuer is ook na zijn lange blessureperiode vol ambitie. "Ik wil in dit stadion spelen, omdat hier de finale is", zei de 37-jarige keeper in het Olympiastadion in Berlijn bij de presentatie van de kleurrijke bal waarmee op het EK komende zomer in Duitsland wordt gevoetbald. "We willen samen met onze fans een positieve sfeer creëren en ons grote doel bereiken."

Neuer keerde eind oktober terug in het doel bij Bayern na een beenbreuk die hem een klein jaar aan de kant had gehouden. Voor de komende oefeninterlands - zaterdag tegen Turkije in Berlijn en drie dagen later tegen Oostenrijk in Wenen - is de 117-voudig international na overleg met bondscoach Julian Nagelsmann niet opgeroepen.

"Het komt er voor mij op neer dat ik eerst bij Bayern weer prestaties moet laten zien", zei Neuer nadat de bal - Fussballliebe genaamd - was gepresenteerd. Hij gaat de concurrentie met FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen (31) aan. "Het is natuurlijk mijn doel bij de volgende wedstrijden in maart erbij te zijn. Ik ben zeer ambitieus."

Of hij ook als reservedoelman aan het EK wil beginnen, is de vraag. "Daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor mij is nu het belangrijkste weer op mijn oude niveau terug te komen. Het contact met Julian (Nagelsmann) is goed. Hij is mijn trainer geweest bij Bayern en is blij dat het weer goed met me gaat. Het zou mijn eerste grote toernooi zijn in eigen land. Dat is iets speciaals, natuurlijk wil ik daarbij zijn."

Meer uit Voetbal

Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

1 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

5 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

6 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

9 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

10 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

11 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

12 uur geleden