Ambitieus Tourplan Jumbo-Visma onveranderd
DEN BOSCH (ANP) - Na drie maanden van "onderhoud" kijken de wielrenners van Jumbo-Visma weer vooruit naar het wedstrijdseizoen. Eind juli hoopt de Nederlandse wielerploeg op een rentree in de Ronde van Burgos, maar de focus ligt vanaf dat moment vooral op de Tour de France waar de ploeg met Primoz Roglic, Tom Dumoulin en Steven Kruijswijk als de uitdager geldt van het immer sterke blok van Ineos.
Veel is er niet veranderd aan de in december gepresenteerde doelstelling. De aanval op Chris Froome, Geraint Thomas en Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, wordt ingezet met een ijzersterke ploeg met onder anderen ook Robert Gesink en de Belg Wout van Aert. "De aanpak blijft hetzelfde", zegt technisch directeur Merijn Zeeman in een podcast op de website van de ploeg. Alleen de Belg Laurens De Plus is wegens gezondheidsproblemen vervangen door de Nieuw-Zeelander George Bennett.
"Iedereen weet nu waar hij moet beginnen", vertelt Zeeman die sinds 1 juni met zijn renners weer in opbouw is naar het door de coronacrisis opgeschorte seizoen. "De maanden ervoor was het onderhoud, fit blijven, mentale energie overhouden en de teugels iets loslaten."
Afwachten
"We bereiden ons nu voor op de eerste wedstrijden. Voor de grotere koersen hebben we selecties gemaakt, voor de kleinere is het afwachten of ze doorgaan. Dat kijken we nog even aan."
Het plan met drie kopmannen naar Frankrijk af te reizen is onveranderd, waarbij Roglic op basis van eerdere resultaten een streepje voor heeft. De Tourploeg gaat in juli op hoogtestage in het Franse Tignes, rijdt daarna de Tour de l'Ain en het Critérium du Dauphiné gevolgd door nog een hoogtestage. Zeeman: "Dan weten we echt hoe iedereen ervoor staat. Ik verwacht dat Primoz een treetje hoger staat, maar we gaan met drie kopmannen de strijd aan."
Groenewegen
Voor sprinter Dylan Groenewegen verandert er wel het een en ander. De Amsterdammer zou de Giro en Vuelta rijden, maar die wedstrijden overlappen elkaar nu deels. "Dylan blijft ons speerpunt in de Giro", zegt Zeeman. Wel moet Groenewegen het doen zonder Mike Teunissen en Amund Grøndahl Jansen, die in dezelfde tijd in klassiekers als de Ronde van Vlaanderen uitkomen. "Maar met Jos van Emden, Christoph Pfingsten en wellicht Tony Martin in het eerste deel heeft Dylan goede ondersteuning."
Kruijswijk zal later in het najaar (vanaf 20 oktober) ook de Vuelta rijden. Voor Roglic en Dumoulin is dat een optie.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Atlete Asayech Ayichew heeft de veertigste editie van de Dam tot Damloop op haar naam geschreven. De 21-jarige Ethiopische verbeterde met een tijd van 50.05 het record van de Noorse hardlooplegende Ingrid Kristiansen, die in 1987 tot een tijd van 50.31 kwam.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
1 dag geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
1 dag geleden