Ambitieus Tourplan Jumbo-Visma onveranderd
DEN BOSCH (ANP) - Na drie maanden van "onderhoud" kijken de wielrenners van Jumbo-Visma weer vooruit naar het wedstrijdseizoen. Eind juli hoopt de Nederlandse wielerploeg op een rentree in de Ronde van Burgos, maar de focus ligt vanaf dat moment vooral op de Tour de France waar de ploeg met Primoz Roglic, Tom Dumoulin en Steven Kruijswijk als de uitdager geldt van het immer sterke blok van Ineos.
Veel is er niet veranderd aan de in december gepresenteerde doelstelling. De aanval op Chris Froome, Geraint Thomas en Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, wordt ingezet met een ijzersterke ploeg met onder anderen ook Robert Gesink en de Belg Wout van Aert. "De aanpak blijft hetzelfde", zegt technisch directeur Merijn Zeeman in een podcast op de website van de ploeg. Alleen de Belg Laurens De Plus is wegens gezondheidsproblemen vervangen door de Nieuw-Zeelander George Bennett.
"Iedereen weet nu waar hij moet beginnen", vertelt Zeeman die sinds 1 juni met zijn renners weer in opbouw is naar het door de coronacrisis opgeschorte seizoen. "De maanden ervoor was het onderhoud, fit blijven, mentale energie overhouden en de teugels iets loslaten."
Afwachten
"We bereiden ons nu voor op de eerste wedstrijden. Voor de grotere koersen hebben we selecties gemaakt, voor de kleinere is het afwachten of ze doorgaan. Dat kijken we nog even aan."
Het plan met drie kopmannen naar Frankrijk af te reizen is onveranderd, waarbij Roglic op basis van eerdere resultaten een streepje voor heeft. De Tourploeg gaat in juli op hoogtestage in het Franse Tignes, rijdt daarna de Tour de l'Ain en het Critérium du Dauphiné gevolgd door nog een hoogtestage. Zeeman: "Dan weten we echt hoe iedereen ervoor staat. Ik verwacht dat Primoz een treetje hoger staat, maar we gaan met drie kopmannen de strijd aan."
Groenewegen
Voor sprinter Dylan Groenewegen verandert er wel het een en ander. De Amsterdammer zou de Giro en Vuelta rijden, maar die wedstrijden overlappen elkaar nu deels. "Dylan blijft ons speerpunt in de Giro", zegt Zeeman. Wel moet Groenewegen het doen zonder Mike Teunissen en Amund Grøndahl Jansen, die in dezelfde tijd in klassiekers als de Ronde van Vlaanderen uitkomen. "Maar met Jos van Emden, Christoph Pfingsten en wellicht Tony Martin in het eerste deel heeft Dylan goede ondersteuning."
Kruijswijk zal later in het najaar (vanaf 20 oktober) ook de Vuelta rijden. Voor Roglic en Dumoulin is dat een optie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
2 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
4 uur geleden