Ambitieus FC Utrecht start competitie met zege (4-0) op Sparta
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen. Het elftal van trainer René Hake was in eigen stadion veel te sterk voor Sparta Rotterdam: 4-0. De score had nog hoger kunnen uitvallen voor de ambitieuze club, die hoopt dit seizoen mee te gaan doen voor de plekken drie en vier.
Adam Maher bracht de thuisploeg al in de 2e minuut op voorsprong. De oud-speler van AZ en PSV schoot de bal vanuit een vrije trap, van net buiten het zestienmetergebied, schitterend in de rechterbovenhoek. Sparta had geen antwoord op het aanvalsspel van FC Utrecht en de thuisploeg kreeg de nodige kansen. Vooral rechtsbuiten Gyrano Kerk was ongelukkig in de afronding.
Sparta-trainer Henk Fraser, die zijn werk vanaf nu combineert met het assistent-bondscoachschap van Oranje, ergerde zich zichtbaar. Hij kon niet voorkomen dat het spelbeeld na rust hetzelfde bleef. Het duurde tot halverwege de tweede helft tot de tweede treffer viel. Mark van der Maarel kopte raak na een voorzet van Quinten Timber.
Invaller Anastasios Douvikas zorgde een kwartier voor tijd voor de 3-0. Simon Gustafson bepaalde in blessuretijd vanaf de strafschopstip, na hands van Bart Vriends, de eindstand op 4-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
13 uur geleden