Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieus FC Utrecht start competitie met zege (4-0) op Sparta

Ambitieus FC Utrecht start competitie met zege (4-0) op Sparta

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen. Het elftal van trainer René Hake was in eigen stadion veel te sterk voor Sparta Rotterdam: 4-0. De score had nog hoger kunnen uitvallen voor de ambitieuze club, die hoopt dit seizoen mee te gaan doen voor de plekken drie en vier.

Adam Maher bracht de thuisploeg al in de 2e minuut op voorsprong. De oud-speler van AZ en PSV schoot de bal vanuit een vrije trap, van net buiten het zestienmetergebied, schitterend in de rechterbovenhoek. Sparta had geen antwoord op het aanvalsspel van FC Utrecht en de thuisploeg kreeg de nodige kansen. Vooral rechtsbuiten Gyrano Kerk was ongelukkig in de afronding.

Sparta-trainer Henk Fraser, die zijn werk vanaf nu combineert met het assistent-bondscoachschap van Oranje, ergerde zich zichtbaar. Hij kon niet voorkomen dat het spelbeeld na rust hetzelfde bleef. Het duurde tot halverwege de tweede helft tot de tweede treffer viel. Mark van der Maarel kopte raak na een voorzet van Quinten Timber.

Invaller Anastasios Douvikas zorgde een kwartier voor tijd voor de 3-0. Simon Gustafson bepaalde in blessuretijd vanaf de strafschopstip, na hands van Bart Vriends, de eindstand op 4-0.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

12 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

14 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

15 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

17 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

18 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

19 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

21 uur geleden