Ambassadeur Japan wil meer samenwerking van Libanon in zaak Ghosn
BEIROET (ANP/RTR) - De Japanse ambassadeur in Libanon eist meer medewerking van de Libanese autoriteiten omtrent de mogelijke uitlevering van Carlos Ghosn. Dat heeft Takeshi Okubo in een onderhoud laten weten aan de Libanese president Michel Aoun.
Okubo zou al met maatregelen hebben gedreigd die de betrekkingen tussen de landen kunnen schaden, al liet hij in een verklaring weten grote moeite te doen om te zorgen dat de banden niet onder de zaak lijden.
Voormalig topman van Renault en Nissan Ghosn staat in Japan terecht wegens fraude bij Nissan. De gevallen automagnaat dook eind vorig jaar ineens in Beiroet op nadat hij uit Japan was gevlucht.
Libanon zegt dat het "de benodigde stappen" zal zetten, nu het een arrestatiebevel heeft ontvangen van de internationale opsporingsdienst Interpol. Die belofte deed de openbaar aanklager van het land. Wat die stappen inhouden, maakte hij niet duidelijk.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
21 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 dag geleden