Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassadeur Israël in Polen biedt excuses aan volgens Warschau

Ambassadeur Israël in Polen biedt excuses aan volgens Warschau

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Israëlische ambassadeur in Warschau, Yacov Livne, heeft volgens de Poolse regering zijn verontschuldigingen aangeboden. De Poolse onderminister voor Buitenlandse Zaken Andrzej Szejna zei dat hij daarom niet wordt uitgewezen. Polen is sinds maandag razend op Israël naar aanleiding van de dood van een 35-jarige Poolse hulpverlener bij doelgerichte Israëlische aanvallen op een hulpkonvooi in de Gazastrook.

De Poolse president Duda en de Poolse premier Tusk, twee bittere politieke rivalen, hebben beiden hun verontwaardiging geuit en schadevergoeding voor de nabestaanden geëist. De Poolse regering en justitie willen ook dat Poolse functionarissen onderzoek kunnen doen naar de dood van Damian Sobol maandag in de Gazastrook en eisen dat Israël de verantwoordelijken strafrechtelijk vervolgt voor moord.

De bewindslieden vonden de Israëlische verklaringen na de dood van de Pool en zes andere hulpverleners van de internationale voedselhulporganisatie World Central Kitchen ontoereikend. Ambassadeur Livne gooide toen olie op het vuur door op X te zeggen dat "extreemrechts en extreemlinks in Polen Israël van opzettelijke moord beschuldigen, antisemieten blijven altijd antisemieten". President Duda riep toen verbolgen uit dat Livne het grootste obstakel vormt voor relaties tussen Israël en Polen. De ruzie lijkt nog lang niet bijgelegd, maar Livne mag de Israëlische gezant in Warschau blijven.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil snel af van Russische benaming muntgeld

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.

58 minuten geleden
Europarlement wil dat EU-lidstaten Hongarije hard gaan straffen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement roept de EU-lidstaten op om hard op te treden tegen Hongarije. Dat kunnen zij doen door artikel 7 te activeren, waarmee onder andere het stemrecht van Hongarije in de EU kan worden ontnomen. De situatie in Hongarije verslechtert en de rechtsstaat wordt continu bedreigd, stelt het parlement na onderzoek. De achteruitgang is volgens de Europarlementariërs mede te wijten aan de laksheid van de lidstaten.

1 uur geleden
15 lichamen van Palestijnse gevangenen overgedragen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien Palestijnse gevangenen zijn aangekomen in een ziekenhuis in de Gazastrook. Dat betekent dat Israël nu sinds het staakt-het-vuren 285 overleden Palestijnen heeft overgedragen in ruil voor de lichamen van 21 gijzelaars die werden vastgehouden door Hamas.

1 uur geleden
Duitse verpleger krijgt levenslang voor doden van patiënten

AKEN (ANP/AFP) - Een Duitse verpleger is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten. De man diende hen dodelijke injecties toe. Hij is ook schuldig bevonden aan poging tot moord op 27 anderen.

2 uur geleden
Europarlementariërs verdeeld over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zijn verdeeld over het akkoord van EU-klimaatministers over het klimaatdoel voor 2040. De Duitse parlementariër Peter Liese van de christendemocraten vindt het akkoord "zeer ambitieus en aanvaardbaar". Maar Renew Europe-parlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) vindt het doel "niets meer dan een vijgenblad".

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

ILE D'OLERON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen, van wie vier zwaargewond.

2 uur geleden
Belgische veiligheidsraad praat donderdag over drone-incidenten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen om te praten over de drone-incidenten bij luchthavens van dinsdagavond. Meerdere vliegvelden kwamen stil te liggen.

3 uur geleden