Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassades aangevallen in Kinshasa

Ambassades aangevallen in Kinshasa

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Demonstranten hebben in de Congolese hoofdstad Kinshasa de ambassades aangevallen van meerdere landen. Dat zeggen diplomatieke bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP. Het gaat om de ambassades van Rwanda, België, Frankrijk, de Verenigde Staten, Oeganda en Kenia.

In de stad escaleerden protesten tegen het geweld in het oosten van Congo. Daar vielen rebellen van de groep M23 de grote stad Goma binnen. Congo en internationale experts zeggen dat buurland Rwanda militaire steun geeft aan die opstandelingen. Betogers in Kinshasa keerden zich naar verluidt tegen diplomatieke posten van landen waarvan ze vinden dat die een vriendschappelijke relatie hebben met Rwanda.

De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemt de aanvallen in een bericht op X onacceptabel. Hij zegt dat in de Franse diplomatieke post brand heeft gewoed, maar dat de situatie inmiddels onder controle is.

Een diplomaat zegt tegen persbureau Reuters dat betogers de ambassades van Frankrijk en de VS niet zijn binnengegaan. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in de stad opgeroepen binnen te blijven vanwege de gewelddadige demonstraties.

Meer uit Buitenland

Schotse Labour-leider Anas Sarwar roept Starmer op te vertrekken

EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.

1 uur geleden
Noorse politie onderzoekt ex-ambassadeur om banden met Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.

1 uur geleden
Arrestaties bij protesten tegen bezoek Herzog aan Australië

SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.

2 uur geleden
Starmer ondanks oplopende druk niet van plan op te stappen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.

2 uur geleden
Brussel veroordeelt uitbreiding Israëlische controle op Westoever

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

3 uur geleden
VS-minister verwacht verkiezingen Venezuela binnen 2 jaar

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."

4 uur geleden
VN-mensenrechtencommissaris pleit voor vrijlating Lai

GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.

4 uur geleden