Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassades aangevallen in Kinshasa

Ambassades aangevallen in Kinshasa

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Demonstranten hebben in de Congolese hoofdstad Kinshasa de ambassades aangevallen van meerdere landen. Dat zeggen diplomatieke bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP. Het gaat om de ambassades van Rwanda, België, Frankrijk, de Verenigde Staten, Oeganda en Kenia.

In de stad escaleerden protesten tegen het geweld in het oosten van Congo. Daar vielen rebellen van de groep M23 de grote stad Goma binnen. Congo en internationale experts zeggen dat buurland Rwanda militaire steun geeft aan die opstandelingen. Betogers in Kinshasa keerden zich naar verluidt tegen diplomatieke posten van landen waarvan ze vinden dat die een vriendschappelijke relatie hebben met Rwanda.

De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemt de aanvallen in een bericht op X onacceptabel. Hij zegt dat in de Franse diplomatieke post brand heeft gewoed, maar dat de situatie inmiddels onder controle is.

Een diplomaat zegt tegen persbureau Reuters dat betogers de ambassades van Frankrijk en de VS niet zijn binnengegaan. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in de stad opgeroepen binnen te blijven vanwege de gewelddadige demonstraties.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

34 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden