Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassades aangevallen in Kinshasa

Ambassades aangevallen in Kinshasa

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Demonstranten hebben in de Congolese hoofdstad Kinshasa de ambassades aangevallen van meerdere landen. Dat zeggen diplomatieke bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP. Het gaat om de ambassades van Rwanda, België, Frankrijk, de Verenigde Staten, Oeganda en Kenia.

In de stad escaleerden protesten tegen het geweld in het oosten van Congo. Daar vielen rebellen van de groep M23 de grote stad Goma binnen. Congo en internationale experts zeggen dat buurland Rwanda militaire steun geeft aan die opstandelingen. Betogers in Kinshasa keerden zich naar verluidt tegen diplomatieke posten van landen waarvan ze vinden dat die een vriendschappelijke relatie hebben met Rwanda.

De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemt de aanvallen in een bericht op X onacceptabel. Hij zegt dat in de Franse diplomatieke post brand heeft gewoed, maar dat de situatie inmiddels onder controle is.

Een diplomaat zegt tegen persbureau Reuters dat betogers de ambassades van Frankrijk en de VS niet zijn binnengegaan. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in de stad opgeroepen binnen te blijven vanwege de gewelddadige demonstraties.

Meer uit Buitenland

Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

12 minuten geleden
Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

38 minuten geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

3 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

4 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

5 uur geleden