Ambassades aangevallen in Kinshasa
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Demonstranten hebben in de Congolese hoofdstad Kinshasa de ambassades aangevallen van meerdere landen. Dat zeggen diplomatieke bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP. Het gaat om de ambassades van Rwanda, België, Frankrijk, de Verenigde Staten, Oeganda en Kenia.
In de stad escaleerden protesten tegen het geweld in het oosten van Congo. Daar vielen rebellen van de groep M23 de grote stad Goma binnen. Congo en internationale experts zeggen dat buurland Rwanda militaire steun geeft aan die opstandelingen. Betogers in Kinshasa keerden zich naar verluidt tegen diplomatieke posten van landen waarvan ze vinden dat die een vriendschappelijke relatie hebben met Rwanda.
De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemt de aanvallen in een bericht op X onacceptabel. Hij zegt dat in de Franse diplomatieke post brand heeft gewoed, maar dat de situatie inmiddels onder controle is.
Een diplomaat zegt tegen persbureau Reuters dat betogers de ambassades van Frankrijk en de VS niet zijn binnengegaan. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in de stad opgeroepen binnen te blijven vanwege de gewelddadige demonstraties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
3 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
5 uur geleden