Ambassades aangevallen in Kinshasa
KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Demonstranten hebben in de Congolese hoofdstad Kinshasa de ambassades aangevallen van meerdere landen. Dat zeggen diplomatieke bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP. Het gaat om de ambassades van Rwanda, België, Frankrijk, de Verenigde Staten, Oeganda en Kenia.
In de stad escaleerden protesten tegen het geweld in het oosten van Congo. Daar vielen rebellen van de groep M23 de grote stad Goma binnen. Congo en internationale experts zeggen dat buurland Rwanda militaire steun geeft aan die opstandelingen. Betogers in Kinshasa keerden zich naar verluidt tegen diplomatieke posten van landen waarvan ze vinden dat die een vriendschappelijke relatie hebben met Rwanda.
De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemt de aanvallen in een bericht op X onacceptabel. Hij zegt dat in de Franse diplomatieke post brand heeft gewoed, maar dat de situatie inmiddels onder controle is.
Een diplomaat zegt tegen persbureau Reuters dat betogers de ambassades van Frankrijk en de VS niet zijn binnengegaan. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in de stad opgeroepen binnen te blijven vanwege de gewelddadige demonstraties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
18 uur geleden