
Ambassade VS in Rusland waarschuwt Amerikanen voor aanslagen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Rusland heeft zondag Amerikaanse burgers in het land gemaand evacuatieplannen te maken. Aanleiding voor de waarschuwing is een vermeende dreiging van aanslagen in onder andere Moskou en langs de Russische grens met Oekraïne.
"Er is gedreigd met aanvallen op winkelcentra, trein- en metrostations en andere openbare ontmoetingsplaatsen in grote stedelijke gebieden, waaronder Moskou en St. Petersburg, evenals in gebieden met verhoogde spanning langs de Russische grens met Oekraïne", aldus de ambassade. "Zorg voor evacuatieplannen die niet afhankelijk zijn van de hulp van de Amerikaanse overheid."
Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vroeg zich in een reactie op de waarschuwing van de Amerikaanse ambassade af of de VS de informatie over mogelijke aanslagen ook aan Rusland zelf hadden doorgegeven. "En zo niet, hoe moet iemand dit dan allemaal begrijpen?" zei ze.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO ziet geen acuut gevaar in de militaire oefening waaraan Rusland en Belarus vrijdag zijn begonnen. Oost-Europese NAVO-lidstaten maken zich grote zorgen over de oefening Zapad, die voor een deel dicht bij hun grenzen plaatsvindt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De onderhandelingen over mogelijke vrede tussen Rusland en Oekraïne staan "op pauze", zegt het Kremlin. De Russische regering stelt dat Europese landen de onderhandelingen tegenwerken. Rusland zou juist wel openstaan voor gesprekken.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.
5 uur geleden