Ambassade roept Nederlanders opnieuw op Libanon te verlaten
BEIROET (ANP) - De Nederlandse ambassade in Libanon roept landgenoten opnieuw op het land zo snel mogelijk te verlaten. De ambassade drukt Nederlanders op het hart een vliegticket te bemachtigen, ook al hebben veel vliegmaatschappijen hun vluchten van en naar Libanon geannuleerd. Ook wordt aangeraden een vluchttas met zaken zoals reisdocumenten, medicatie, telefoons, water en geld klaar te zetten, voor het geval mensen zich snel moeten verplaatsen.
Volgens de ambassade is Middle East Arlines "vrijwel de enige" maatschappij die nog van en naar Beiroet vliegt. "Deze vluchten zijn voor een groot deel volgeboekt. Toch willen wij u op het hart drukken: blijf proberen een vliegticket te boeken." De Nederlandse overheid regelt vooralsnog geen evacuatie voor burgers die zich in Libanon bevinden. "Tegelijkertijd is Nederland, in nauwe samenwerking met onze bondgenoten, voorbereid op diverse mogelijke scenario's."
De Nederlandse ambassade in Beiroet blijft voorlopig open. "Het is juist nu belangrijk om ogen en oren ter plaatse te hebben", zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Via de ambassade kunnen we diplomatiek inzetten op de-escalatie en er zijn voor Nederlanders in nood." Het is volgens hem bijzonder dat diplomaten hun werk doen in deze "moeilijke omstandigheden, met alle risico's van dien". "Op het moment dat de situatie wijzigt, zullen we opnieuw kijken wat te doen."
Negatief reisadvies
Door het aanhoudende geweld in Libanon geldt al langere tijd een negatief reisadvies. Sinds enkele dagen voert Israël zware luchtaanvallen uit op verschillende plekken in het land en zijn honderdduizenden mensen op de vlucht geslagen. Nederlanders die nog in Libanon zijn of er van plan zijn te blijven, wordt geadviseerd een veilig onderkomen te zoeken. "Houd uw familie op de hoogte hoe het met u gaat. Ga alleen naar buiten als dat moet. Koop voor een aantal dagen water, voedsel en eventuele medicatie zodat u binnen kunt blijven."
Het ministerie heeft geen zicht op hoeveel Nederlanders er nog in het land zijn, zegt de woordvoerder. De ambassade heeft wel contact met landgenoten.
Meer uit Binnenland
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
20 uur geledenENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.
21 uur geleden