Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassade roept Nederlanders opnieuw op Libanon te verlaten

Ambassade roept Nederlanders opnieuw op Libanon te verlaten

BEIROET (ANP) - De Nederlandse ambassade in Libanon roept landgenoten opnieuw op het land zo snel mogelijk te verlaten. De ambassade drukt Nederlanders op het hart een vliegticket te bemachtigen, ook al hebben veel vliegmaatschappijen hun vluchten van en naar Libanon geannuleerd. Ook wordt aangeraden een vluchttas met zaken zoals reisdocumenten, medicatie, telefoons, water en geld klaar te zetten, voor het geval mensen zich snel moeten verplaatsen.

Volgens de ambassade is Middle East Arlines "vrijwel de enige" maatschappij die nog van en naar Beiroet vliegt. "Deze vluchten zijn voor een groot deel volgeboekt. Toch willen wij u op het hart drukken: blijf proberen een vliegticket te boeken." De Nederlandse overheid regelt vooralsnog geen evacuatie voor burgers die zich in Libanon bevinden. "Tegelijkertijd is Nederland, in nauwe samenwerking met onze bondgenoten, voorbereid op diverse mogelijke scenario's."

De Nederlandse ambassade in Beiroet blijft voorlopig open. "Het is juist nu belangrijk om ogen en oren ter plaatse te hebben", zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Via de ambassade kunnen we diplomatiek inzetten op de-escalatie en er zijn voor Nederlanders in nood." Het is volgens hem bijzonder dat diplomaten hun werk doen in deze "moeilijke omstandigheden, met alle risico's van dien". "Op het moment dat de situatie wijzigt, zullen we opnieuw kijken wat te doen."

Negatief reisadvies

Door het aanhoudende geweld in Libanon geldt al langere tijd een negatief reisadvies. Sinds enkele dagen voert Israël zware luchtaanvallen uit op verschillende plekken in het land en zijn honderdduizenden mensen op de vlucht geslagen. Nederlanders die nog in Libanon zijn of er van plan zijn te blijven, wordt geadviseerd een veilig onderkomen te zoeken. "Houd uw familie op de hoogte hoe het met u gaat. Ga alleen naar buiten als dat moet. Koop voor een aantal dagen water, voedsel en eventuele medicatie zodat u binnen kunt blijven."

Het ministerie heeft geen zicht op hoeveel Nederlanders er nog in het land zijn, zegt de woordvoerder. De ambassade heeft wel contact met landgenoten.

Meer uit Binnenland

Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

54 minuten geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

1 uur geleden
Advocaten Richard K. krijgen uitstel voor pleidooi Weiteveen-zaak

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.

1 uur geleden
Forensische Opsporing doet onderzoek bij grasveld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek op een grasveld in de buurt van Overasselt is nog altijd gaande. Even voor 15.30 uur arriveerden enkele busjes van de Forensische Opsporing van de politie op het veld, ziet een ANP-verslaggever. Leden van het gespecialiseerde team doen onderzoek bij een greppel en bossage. Ook vliegt er nog een drone boven het gebied.

1 uur geleden
Advocaten Richard K. vragen om uitstel van pleidooi

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.

1 uur geleden
Haven Deventer vanaf dinsdag weer bereikbaar voor schepen

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.

2 uur geleden
Boeren verlaten Leeuwarden na demonstratie bij provinciehuis

LEEUWARDEN (ANP) - De demonstratie van boeren bij het provinciehuis van Friesland is geëindigd. Na afloop prees gedeputeerde Abel Kooistra (BBB) de organisatie voor een gemoedelijk verlopen dag. Hij zei tegen een ANP-verslaggever dat de demonstratie liet zien hoe groot de zorgen zijn in de agrarische sector over de voorgestelde stikstofmaatregelen. De plannen van het kabinet zijn niet de plannen van de provincie, benadrukte hij. Gedeputeerde Matthijs de Vries (CU) zei dat bestuurders een taak hebben om met zorgen van de bevolking aan de slag te gaan.

2 uur geleden