Ambassade roept Nederlanders opnieuw op Libanon te verlaten
BEIROET (ANP) - De Nederlandse ambassade in Libanon roept landgenoten opnieuw op het land zo snel mogelijk te verlaten. De ambassade drukt Nederlanders op het hart een vliegticket te bemachtigen, ook al hebben veel vliegmaatschappijen hun vluchten van en naar Libanon geannuleerd. Ook wordt aangeraden een vluchttas met zaken zoals reisdocumenten, medicatie, telefoons, water en geld klaar te zetten, voor het geval mensen zich snel moeten verplaatsen.
Volgens de ambassade is Middle East Arlines "vrijwel de enige" maatschappij die nog van en naar Beiroet vliegt. "Deze vluchten zijn voor een groot deel volgeboekt. Toch willen wij u op het hart drukken: blijf proberen een vliegticket te boeken." De Nederlandse overheid regelt vooralsnog geen evacuatie voor burgers die zich in Libanon bevinden. "Tegelijkertijd is Nederland, in nauwe samenwerking met onze bondgenoten, voorbereid op diverse mogelijke scenario's."
De Nederlandse ambassade in Beiroet blijft voorlopig open. "Het is juist nu belangrijk om ogen en oren ter plaatse te hebben", zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Via de ambassade kunnen we diplomatiek inzetten op de-escalatie en er zijn voor Nederlanders in nood." Het is volgens hem bijzonder dat diplomaten hun werk doen in deze "moeilijke omstandigheden, met alle risico's van dien". "Op het moment dat de situatie wijzigt, zullen we opnieuw kijken wat te doen."
Negatief reisadvies
Door het aanhoudende geweld in Libanon geldt al langere tijd een negatief reisadvies. Sinds enkele dagen voert Israël zware luchtaanvallen uit op verschillende plekken in het land en zijn honderdduizenden mensen op de vlucht geslagen. Nederlanders die nog in Libanon zijn of er van plan zijn te blijven, wordt geadviseerd een veilig onderkomen te zoeken. "Houd uw familie op de hoogte hoe het met u gaat. Ga alleen naar buiten als dat moet. Koop voor een aantal dagen water, voedsel en eventuele medicatie zodat u binnen kunt blijven."
Het ministerie heeft geen zicht op hoeveel Nederlanders er nog in het land zijn, zegt de woordvoerder. De ambassade heeft wel contact met landgenoten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Russische ambassade in Nederland wil opheldering over de opmerking van defensieminister Dilan Yeşilgöz dat Rusland "de vijand" is. De VVD-leider zei dat tijdens de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna vijftig verdachten, onder wie een onbekend aantal Nederlanders, zijn opgepakt tijdens een internationale politieactie tegen een crimineel netwerk. De bende vervoerde volgens Europol drugs vanuit Nederland, België en Spanje naar andere Europese landen en wordt ook in verband gebracht met moorden, ontvoeringen en aanvallen met granaten. Die waren bijvoorbeeld gericht op leden die drugspartijen waren verloren.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
4 uur geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
4 uur geleden