Ambassade Qatar pakt handtekeningen voor steun arbeiders niet aan
DEN HAAG (ANP) - De ambassade van Qatar in Den Haag heeft mensenrechtenorganisatie Amnesty International dinsdag met 60.000 handtekeningen op de stoep laten staan. Die waren van mensen die willen dat het land een compensatiefonds in het leven roept voor de arbeidsmigranten aldaar. Die hebben onder barre omstandigheden aan de stadions voor het huidige WK voetbal in Qatar moeten werken, en daar vielen vele doden bij. Qatar liet ook hotels en andere faciliteiten bouwen.
De oproep voor een fonds is ook gericht aan voetbalfederatie FIFA. "De ambassade heeft helaas de handtekeningen niet in ontvangst willen nemen en dat betreuren wij zeer", aldus Amnesty. "We waren graag in gesprek gegaan."
"We hebben ze symbolisch achtergelaten, door middel van een bord waarop het aantal 60.000 is geschreven", meldt de zegsman van Amnesty verder.
Compensatie
De ellende van de arbeiders werpt voor velen een grote schaduw over het hele voetbalfestijn. "De arbeidsmigranten die het WK mogelijk maakten, betaalden daarvoor een hoge prijs. Ze moesten lange dagen in de zinderende hitte werken en kregen vaak te laat of helemaal niet betaald. Families van overleden arbeiders verloren hun geliefde en blijven achter zonder kostwinner. Het is hoog tijd voor Qatar en de FIFA om de uitgebuite arbeiders en hun families te compenseren", vindt Amnesty.
De secretaris-generaal van het organisatiecomité van het WK voetbal, Hassan Al Thawadi, heeft dinsdag in een interview gesproken over meerdere honderden overleden arbeidsmigranten in Qatar. "De schatting is rond de 400, tussen de 400 en 500. Ik heb het exacte aantal niet", zei hij in gesprek met Piers Morgan van de Britse zender Talk TV.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
38 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
55 minuten geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
4 uur geleden