Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambassade in Pakistan helpt tientallen Afghanen op evacuatielijst

Ambassade in Pakistan helpt tientallen Afghanen op evacuatielijst

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in Islamabad helpt tientallen mensen die op de evacuatielijst staan van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De verwachting is dat ze spoedig naar Nederland kunnen doorreizen.

Het gaat om "enkele Nederlanders met hun Afghaanse familieleden en Afghanen die nauw met Nederland hebben samengewerkt", meldt het ministerie op de website. Ze worden ondergebracht in hostels in de Pakistaanse hoofdstad.

Het gaat niet om een groep die in een keer samen is gevlucht. Ze zijn de afgelopen maand naar het buurland vertrokken. Volgens het ministerie is "een aantal" over het land naar Pakistan gegaan, een route die de ambassade afraadt omdat de risico's te groot zouden zijn.

Grensposten

Niet alle evacués zijn Pakistan legaal binnengekomen. Sommigen reisden via gesloten grensposten. Ze moeten daarom nog een gesprek hebben met de Pakistaanse autoriteiten en dat kost tijd, aldus ambassadeur Wouter Plomp.

Bij het ministerie zijn meer dan 21.000 mails binnengekomen van Afghanen die mogelijk in aanmerking komen voor evacuatie naar Nederland. Het aantal mensen waarop deze mails betrekking heeft, is aanzienlijk groter dan het aantal mails zelf, schreef minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) vorige week aan de Kamer.

De Tweede Kamer debatteert woensdag met het kabinet over de situatie in Afghanistan. Voor die tijd zal het ministerie de Kamer de meest recente cijfers over onder meer de evacuatielijsten doen toekomen.

Meer uit Buitenland

Amnesty pleit na eigen onderzoek voor afschaffing ICE

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International pleit na eigen onderzoek voor het afschaffen van de Amerikaanse vreemdelingenpolitie. "ICE is fundamenteel kapot en kan niet worden gerepareerd", stelt topvrouw Nadia Daar van de Amerikaanse tak van de organisatie in een verklaring.

5 minuten geleden
Solidariteitsprotest voor Venezolaanse oppositieleider Machado

CARACAS (ANP/AFP) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn honderden mensen de straat opgegaan uit solidariteit met oppositieleider en Nobelprijslaureaat Maria Corina Machado. Die leeft in ballingschap, vanwege aantijgingen van de Venezolaanse regering dat ze zou hebben opgeroepen tot een coup in het land.

11 minuten geleden
Amerikaanse media vragen om spoedzitting over toegang Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - CNN, MS NOW en Politico hebben een federale rechtbank om een spoedzitting gevraagd nadat sommigen van hun journalisten ondanks het besluit van de rechter donderdag geen toegang hadden gekregen tot het Witte Huis.

32 minuten geleden
Rutte roept op: vergeld Russische aanval met meer Oekraïne-steun

NEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.

41 minuten geleden
Abbas haalt in VN-toespraak uit naar VS om visumweigering

NEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.

47 minuten geleden
Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Ethiopische krijgsmacht meldt doden honderden opstandelingen

MEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.

2 uur geleden